Poligrafia „Print in Contra” z ploterem Agfa Jeti 1224 UV HDC

„Print in Contra” z ploterem Agfa Jeti 1224 UV HDC

0

Wielkoformatowy ploter Jeti 1224 UV HDC był największą atrakcją stoiska Agfa Graphics podczas tegorocznych targów Poligrafia w Poznaniu. Prosto stamtąd urządzenie trafiło do firmy Contra, gdzie od kilku tygodni jest z powodzeniem wykorzystywane przy zadrukowywaniu różnego rodzaju podłoży sztywnych. Maszyna, będąca pierwszym w pełni produkcyjnym systemem drukującym zakupionym przez to wrocławskie przedsiębiorstwo, pozwoliła na uniezależnienie się od dostawców zewnętrznych oraz wprowadzenie do oferty nowego rodzaju usług. Jednocześnie na różnych materiałach promocyjnych i informacyjnych firmy pojawiło się sugestywne hasło „Print in Contra”.

WFHUP Contra, firma będąca własnością Wojciecha Rynkowskiego, istnieje od 1991 roku i od początku działa na szeroko rozumianym rynku reklamy wizualnej. Współpracując z klientami z wielu krajów, przede wszystkim europejskich, specjalizuje się w kompleksowej realizacji różnego rodzaju projektów, wykonywanych głównie na trudnych  w obróbce podłożach jak np. płyty pleksi. Dysponując licznymi urządzeniami do ich obróbki, m.in. do zaginania, cięcia laserowego czy termoformowania, z powodzeniem podejmuje się nawet najbardziej wymagających zleceń, w których niemałą rolę odgrywa także druk. Mówi Wojciech Rynkowski: – W naszym przypadku stanowi on część całego projektu i jest wykonywany w dwóch technikach – sitodrukowej i od niedawna inkjetowej UV. Pierwsza jest u nas obecna od wielu lat, drugiej przyglądaliśmy się bacznie przez długi czas, czekając na „pretekst” do zakupu własnego urządzenia. Do tej pory bowiem wszelkie druki UV podzlecaliśmy innym przedsiębiorstwom wyposażonym w tego rodzaju maszyny, co było dla nas także okazją do zapoznania się z samą technologią.

– Pierwszy raz ploter UV zobaczyliśmy w 2006 roku podczas wizyty w jednej z australijskich drukarń wielkoformatowych – dodaje Marcin Rynkowski, syn właściciela, pełniący w firmie funkcję International Business Managera. – Już wówczas wywarł on na nas ogromne wrażenie. Zakup własnego systemu był zatem tylko kwestią czasu.

Z uwagi na swoją specjalizację firma Contra potrzebowała urządzenia, które – z jednej strony usprawni proces produkcyjny i pozwoli na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców druku UV, z drugiej zaś – zapewni najwyższą jakość i trwałość prac. – Z naszymi klientami wiążą nas bardzo bliskie relacje – kontynuuje Wojciech Rynkowski. – Dla wielu z nich praca z nami zaczyna się w fazie projektu, zatem druk jest stosowany już na etapie prototypu. Przy podłożu takim jak pleksi i nierzadko jednostkowych produktach inna technologia niż cyfrowa nie wchodzi w grę. Zaś podzlecanie jednego egzemplarza na zewnątrz to przede wszystkim czas i konieczność dopasowania się do harmonogramu prac drukarni. Doszliśmy do wniosku, że choćby z tego względu warto mieć taki system pod własnym dachem.

Po przeanalizowaniu ofert rynkowych i przeprowadzeniu wymagających testów różnych urządzeń szefowie firmy Contra zdecydowali się na zakup plotera Agfa Jeti 1224 UV HDC. Mówi Marcin Rynkowski, który był odpowiedzialny za wybór dostawcy i wdrożenie systemu w firmie: -Największe wrażenie zrobiła na mnie przyczepność zapewniana przez ten ploter. Podczas wizyty w belgijskiej centrali Agfa Graphics wykonałem swój własny test z użyciem płyty pleksi i ku mojemu zaskoczeniu system Jeti zdał ten egzamin celująco. Kolejna zaleta Jeti 1224 UV HDC to jakość druku, zwłaszcza przy nanoszeniu apli – tu Agfa jest po prostu bezkonkurencyjna a efekt końcowy wręcz zachwyca. Jakość ma dla nas gigantyczne znaczenie, gdyż wykonujemy raczej małe wyroby, oglądane z bliska. Wreszcie prędkość i koszt wydruku metra kwadratowego – te parametry również nas zadowalają. Należy również podkreślić, że ploter ten jest urządzeniem rzeczywiście produkcyjnym, a nie „amatorskim”, gwarantując terminowe wykonanie zleceń. Naszym celem jest bycie nr 1, ewentualnie nr 2, we wszystkich obszarach, na których działamy, więc nie możemy sobie pozwolić na ryzyko zakupu urządzenia narażonego na częste przestoje, awarie i słabą opiekę serwisową.

Podpis do zdjęcia: Przy ploterze Agfa Jeti stoją od lewej: Przemysław Arabski (Agfa Graphics), Wojciech Rynkowski i Marcin Rynkowski (obaj Contra).