Poligrafia Seminarium Durst – dołącz do pierwszej ligi

Seminarium Durst – dołącz do pierwszej ligi

0

12 września w Warszawie będzie miało miejsce pierwsze spotkanie otwierające jesienny cykl Atrium Roadshow 2013. Tematem tego seminarium będą plotery Durst, a opowie o nich przedstawiciel producenta.

Organizatorem spotkania jest Atrium Centrum Ploterowe – wyłączny dystrybutor ploterów Durst w Polsce. Odbędzie się ono 12.09.2013 w restauracji BoatHouse w Warszawie.

Będzie ono idealną okazją do zapoznania się z najwyższej jakości technologami firmy Durst jak i najnowszymi urządzeniami takimi jak Rho P10 160, Rhotex 322, Rho 1012/1030, VarioDrop, Omega. Podczas wydarzenia odbędzie się także prelekcja firmy Caldera – uznanego producenta oprogramowania RIP.

Seria ploterów P10 z 10-pikolitrową kroplą powiększyła się o kilka modeli. Do portfolio tych ultra-dokładnych maszyn UV dołączył model P10 160 o szerokości zadruku 160 cm.

Nowy flatbed P10 160 oferuje druk z wysoką, rzeczywista rozdzielczością 1000 dpi oraz z prędkością do 68 m2/h. Drukarka jest w stanie nieprzerwanie pracować przy minimalnym przestoju w trybie 24/7 co świadczy o jej produkcyjnym charakterze.

Dzięki bardzo małej, 10-pikolitrowej kropli atramentu, ploter sprawdzi się zarówno przy druku pojedynczych, precyzyjnych grafik jak i wysokonakładowych, wielkoformatowych reklam. P10 160 pokaże swoje możliwości w nadrukach na gadżetach, w produkcji materiałów POS na kartonach i płytach, w druku grafiki wystawienniczej, produkcji elementów wyposażenia wnętrz, przy zadruku typowej grafiki reklamowej (wewnętrznej i zewnętrznej), reprodukcji, oznakowania informacyjnego czy w zakładach produkcyjnych (meble, szkło, itd). Duża wszechstronność zastosowań gwarantuje wysoki stopień obłożenia czasu pracy maszyny a co za tym idzie szybkim zwrotem z inwestycji.

Serię Durst Rho P10 uzupełniają plotery typu flatbed P10 200, P10 250 oraz rolowy P10 320. Warto wspomnieć że właśnie Rho P10 250 dwukrotnie zdobył tytuł plotera roku wg SGIA i EDPA!

Rho P10 250 wyposażony jest w najnowszej generacji głowice Durst Quadro Array o wspomnianej 10 pikolitrowej kropli. Oznacza to, że ploter ma możliwość druku z rozdzielczością 1000 dpi bez utraty prędkości! Maksymalna prędkość jaką osiąga P10 250 to 200 m2/h! Należy pamiętać, że wydajność to nie liczba metrów kwadratowych zadrukowywanych w godzinę. Dzięki systemowi druku ciągłego, i systemom transportowym mediów, 99% czasu wykorzystywanego jest na druk. Nie ma potrzeby maskowania jak w przypadku ploterów stołowych.

Durst Rhotex 322 to cyfrowy ploter tekstylny z najwyżej półki. Przeznaczony jest do szybkiego (nawet 140 m2/h) zadruku tekstyliów w wysokiej jakości. Za tak znakomitymi parametrami stoi najnowsza, 3-pozimowa technologia druku w skali szarości (ang. greyscale) i zmiennej kropli w zakresie od 7 do 21 pikolitrów. Pozwala to drukować w rozdzielczości do 1200 dpi. Przemysłowy charakter maszyny Rhotex 322 pozwala na produkcję bardzo długich i dużych nakładów jak i pojedynczych zleceń. Jest to ploter do druku ciągłego w trybie 24/7 bez potrzeby ciągłego nadzoru nad procesem druku.

Jednakże najpopularniejszym ploterem z „pierwszej ligi” jest Durst Omega. Ploter produkuwany jest w dwóch wariantach UV oraz LED.

Durst Omega 2 została zaprojektowana na rynek „entry level”. Jest to nowa koncepcja firmy Durst, która chce zaproponować urządzenie niedrogie, szybko dostępne, a zarazem wyposażone w najnowsze i najlepsze technologie wykorzystywane przez największe maszyny UV Durst Rho.

Nowa Omega 2 została wyposażona w chłodzone powietrzem 398 nm lampy LED. Nowy trend w produkcji przemysłowych ploterów pozwala zaoszczędzić 65% energii w porównaniu z „tradycyjnymi” lampami UV. Oprócz tej zalety jest jeszcze jedna istotna – lampy LED nie generują dużej ilości ciepła co pozwala na światło-utwardzalny zadruk nawet wrażliwych na podgrzania materiałów jak cienkie tworzywa i folie PVC.

Jak mówi producent, oszczędności 6500 kWh rocznie i brak wydzielanego ozonu, nie odbijają się na jakości druku i produkcyjnych możliwościach. Ploter oferuje tak samo jak Omega 1 bardzo wysoką rozdzielczość, bardzo małą kroplę i wysoką rzeczywistą prędkość zadruku

Na koniec należy wspomnieć o prawdziwych linich produkcyjnych Rho 1012 i 1030 których produktywność sięga 1000 m2/h

Więcej informacji o seminarium i rejestracji na stronie Atrium Centrum Ploterowe.
www.plotery.atrium.com.pl FONT KERNING=”0″>