Poligrafia Dni otwarte Scorpio i swissQprint

Dni otwarte Scorpio i swissQprint

0

W dniach 9-12 grudnia 2014 r. firma Scorpio Sp. z .o.o. zorganizowała Dni Otwarte, podczas których zaprezentowany został wielkoformatowy ploter UV Oryx firmy swissQprint, w konfiguracji CMYK + W + primer + varnish.

Podczas 4-dniowych prezentacji klienci z całej Polski mieli okazję zapoznać się z możliwościami zadruku różnorodnych podłoży (Dibond, szkło, pleksi, backlit), z wykorzystaniem wielu specjalistycznych opcji, które wyróżniają plotery szwajcarskiego producenta.

Jednym z najciekawszych pokazów był zadruk szkła z zastosowaniem primera i lakieru, nanoszonych bezpośrednio z głowicy drukującej. Specjalna formuła primera pozwala zapewnić optymalną przyczepność nadruku do szklanego podłoża i jego trwałość w czasie.

Innym nowatorskim rozwiązaniem było tworzenie wydruków z efektem 3D na szkle akrylowym, osiąganym dzięki bardzo precyzyjnej wybiórczej aplikacji lakieru na wcześniej przygotowany wydruk. W uzyskaniu odpowiedniej głębi pomaga specjalne oprogramowanie Popims.

Chociaż prezentowana wersja plotera ma podstawowy obszar pracy 2,5 x 1,5 m, to dzięki zastosowanej specjalnej listwie z podsysem Klienci mogli zobaczyć jak łatwo daje się wydrukować prace o długości dochodzącej nawet do 4 metrów.

Prezentowany podczas Dni Otwartych ploter zaraz po Nowym Roku rozpoczyna pracę w podłódzkiej firmie, która dzięki tej inwestycji wprowadzi nowej jakości produkt na rynku dekoracji użytkowej.

www.scorpio.com.pl