DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju, metodą druku pośredniego DTF. W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem Oeko-Tex, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami DTF Mutoh 628 są niskie koszty eksploatacji – zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku. Cenione są także: szybkość pracy urządzenia, przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków, możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory.
DTF 30 to ploter do produkcji nadruków w technologii DTF, przeznaczony szczególnie do pracy z niewielkimi, jak i większymi partiami. Idealnie sprawdzi się w druku na koszulkach, znakowaniu odzieży roboczej i technicznej, znakowaniu odzieży sportowej, a nawet obuwia. Portfolio obsługiwanych przez ploter DTF 30 materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość tekstyliów i tkanin dostępnych na rynku – od naturalnych, takich jak bawełna, czy skóra, po poliester. DTF 30 wyposażony jest w najnowszej generacji, podwójną głowice Epson. Rozdzielczość druku wynosi od 360 do 2880 dpi. Prędkość druku to 3,5 m2 CMYK WW, a szerokość zadruku 30 cm
Atrium przedstawia też szeroką gamę wielkoformatowych, rolowych drukarek Mutoh, które zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i łatwości obsługi. Dzięki ploterom tej marki można drukować wysokojakościowe, ekologiczne (z certyfikatem GreenGuard Gold oraz Oeko-Tex) grafiki do wnętrz, jak i na zewnątrz. Co więcej, drukarki eko/żywiczne Mutoh współpracują z ploterami tnącymi, tworząc wydajne zestawy do produkcji naklejek, etykiet, itp.
Dzięki ploterom sublimacyjnym Mutoh szybko i precyzyjnie jest zadrukowywany papier, z którego grafika w procesie termosublimacji przenoszona jest na dowolne podłoże: tkaniny, drewno czy ceramikę uzyskując w efekcie żywe, trwałe i nasycone kolory.
Plotery Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF z serii XpertJet występują w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie materiałów, w tym trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Druk na podłożach ciemnych lub przezroczystych jest również możliwy dzięki zastosowaniu białych atramentów. Wartościowe wykończenie, takie jak lakier punktowy, a nawet oszałamiające efekty specjalne, takie jak struktury lub tłoczenia, są możliwe dzięki dedykowanym atramentom LED UV firmy Mutoh, które posiadają najwyższą w swojej klasie współczynnik adhezji i odporność na ścieranie.
Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. W ponad 150 polskich instalacjach tego plotera, żadna z głowic nie uległa awarii. Ploter bazuje na wielu japońskich i amerykańskich podzespołach.
Artemis SF 1390 / 1610 to lasery CO2 idealnie nadające się do cięcia jak i grawerowania w materiałach takich jak: akryl, tworzywa sztuczne, papier, drewno, MDF, sklejka, tkaniny, skóry, szkło, guma itp. Ich dużą zaletą jest możliwość cięcia lub grawerowania wysokich elementów dzięki opuszczanemu stołowi o strukturze plastra miodu. Do materiałów sztywnych dołączony jest również stół nożowy.
Najnowszy laminator włoskiej firmy Neolt Laylam oferuje m.in.: wałki 50°C w zestawie (dostępny również w wersji 120°C); przyjazny dla środowiska system ciśnienia powietrza (oznacza niższe zużycie energii niż w przypadku silników elektrycznych); pneumatyczny docisk (niezależne tłoki dostosowują się automatycznie do różnych grubości materiałów).
Nowe plotery tnące od Atrium: Summa – S-One D120 oraz F1612 – charakteryzują się ulepszoną ergonomią, są łatwe w użyciu. Ich niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań. Wysokie prędkości robocze urządzenia uzyskano dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line, zaś opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, przyczyniają się do zmniejszenia czasu pracy operatora i zwiększenia wydajności plotera.
Prezentowane wydruki będą wykonywane na materiałach (mediach) od IKONOS.
Źródło informacji: Atrium Centrum Ploterowe
Więcej informacji z branży TUTAJ.