Logo

Etykiety i opakowania

Comexi wkracza do sektora druku cyfrowego z nową maszyną Digiflex

Po prawie 70 latach produkcji dóbr kapitałowych dla branży przetwórstwa opakowań elastycznych, Comexi robi krok naprzód: w pełni przechodzi na technologię cyfrową.

Na targach K 2022 firma zaprezentuje maszynę cyfrową Digiflex, swoje pierwsze rozwiązanie do druku cyfrowego, które umożliwia branży opakowań elastycznych spełnienie aktualnych potrzeb zmieniającego się i coraz bardziej wymagającego rynku. Digiflex będzie główną atrakcją na stoisku Comexi 4B31 na targach K, w Düsseldorfie (Niemcy). Od 19 do 26 października, podczas codziennych pokazów, uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć maszynę Digiflex w działaniu.

– Comexi Digiflex jest maszyną, która obecnie oferuje prekursorski druk cyfrowy danych zmiennych, takich jak kody zmienne Datamatrix, kody QR, kody kreskowe, tekst alfanumeryczny, a także inne aplikacje do numerowania i znakowania o wysokich wymaganiach jakościowych – wyjaśnia Pedro Jiménez, dyrektor ds. sprzedaży technicznej w branży cyfrowej w firmie Comexi, który podkreśla również, że „jest to maszyna cyfrowa do druku danych zmiennych, która oferuje niezwykle wysoką prędkość druku, znakomite wyniki jakościowe, a także najwyższy poziom wydajności i produkcji”. Digiflex to rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które obejmuje integrację procesu utwardzania, kontrolę naprężenia, druk w registrze, aktywację koronową oraz system inspekcji wideo.”

Nowa maszyna cyfrowa Comexi wykorzystuje tusze o niskiej migracji, odpowiednie do druku opakowań do żywności; oferuje doskonałe wyniki w odniesieniu do testów jakościowych (taśma, etanol, zarysowania). Maszyna daje możliwość druku dwustronnego bez koronowania, a także druku na wstępnie zadrukowanym materiale. Jako maszyna cyfrowa, Digiflex jest wydajnym rozwiązaniem ze względu na możliwość skrócenia czasu przygotowania do druku. Może osiągnąć maksymalną prędkość 220 m/min, zmniejszyć straty materiału i poprawić czas realizacji zamówienia. Ponadto maszyna oferuje wysoką jakość druku o rozdzielczości do 1200×1200 dpi, minimalny rozmiar kodu 8×8 mm, a także druk w registrze.

Różne kody z unikalnymi informacjami

Zastosowanie Digiflex pozwala na drukowanie zmiennych danych, takich jak kody QR, kody DOT, tekst alfanumeryczny, informacje zmienne, numeracja, kody kreskowe, Datamatrix lub obrazy. Każdy wydrukowany kod może być inny i zawierać unikalne informacje, co zapewnia możliwość śledzenia informacji o materiale, a tym samym personalizację produktów zgodnie z potrzebami konsumenta oraz ochronę marek przed podróbkami. „Kody Digiflex śledzą i identyfikują każdy produkt, spełniając wymogi prawne, a także przyczyniając się do gospodarki cyrkularnej, seryjności i bezpieczeństwa łańcucha dostaw” – mówi Jiménez, który podkreśla, że urządzenie to nie tylko „pomaga zwiększyć świadomość klientów, lojalność wobec marki i pozyskiwanie opinii, ale także umożliwia analizę zachowań konsumentów”. Wreszcie, Digiflex oferuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, przeciwdziałania fałszerstwom i autentyczności, co jest bardzo cenione przez właścicieli marek.”

Comexi uczestniczyło ze swoją maszyną cyfrową Digiflex w projekcie R-Cycle, prowadzonym przez Grupę Reifenhäuser. Unikalne kody identyfikują rodzaj tworzywa sztucznego i wykonane procesy produkcyjne każdej jednostki opakowaniowej, dzięki czemu recykling staje się bardziej dopasowany i wydajny.

Więcej informacje o Comexi – www.comexi.com

TAGS