Jak podaje kierownictwo Solopress, rozwiązanie Agfa zostało wybrane nie tylko z uwagi na wysoką prędkość, ale też funkcjonalność, łatwość w użyciu, jakość i wydajność. Maszyna zadrukowuje podłoża giętkie, podawane w rolach, o szerokości do 3,3 m. Może też obsługiwać jednocześnie dwa zwoje z materiałem o szerokości 1,6 m każdy – z myślą o symultanicznej produkcji dwóch różnych zleceń. Producent podkreśla, że Oberon pozwala na zastosowanie szerokiego spektrum podłoży giętkich, otwierając przez jej użytkownikami zupełnie nowe możliwości i obszary rynkowe.
Maszyna wykorzystuje innowacyjną technologię utrwalania UV LED, co – jak dodaje Agfa – pozwala zredukować ilość niezbędnej do jej pracy energii i umożliwia natychmiastową realizację zlecenia. Dedykowane jej atramenty – Oberon 1470 posiadają proekologiczny certyfikat Greenguard Gols w najwyższym wariancie.
Producent wskazuje na inne istotne cechy maszyny Oberon – unikalny sposób podawania mediów, zapewniający łatwe przezbrajanie i lekkie wałki (rdzenie) wykonane z włókna węglowego, co pozwala na obsługę przez jednego operatora.
Jack Clifford, dyrektor ds. operacyjnych Solopress, mówi: – Dzięki zintegrowaniu Oberon RTR3300 w ramach naszego workflow w jeszcze większym stopniu rozbudowaliśmy nasz potencjał produkcyjny w zakresie szybkiego druku wielkoformatowego z wysoką jakością. W połączeniu z zakupioną w tym samym czasie krajarką, inwestycja zwiększyła wydajność i proekologiczność naszej produkcji. Wszechstronność maszyny pozwoli nam też na większą dywersyfikację i wprowadzenie bardziej ekonomicznie uzasadnionych wariantów produkcji.
Więcej newsów z branży TUTAJ.