Logo

Media & maszynyWielki Format

Calcomanías Tradicionales zwiększa wydajność i jakość dzięki inwestycji w maszynę Agfa Jeti Tauro

Fot.: Agfa

Calcomanías Tradicionales – jedna z meksykańskich drukarń, do niedawna bazujących na technice offsetowej, stała się użytkownikiem hybrydowej maszyny Agfa Jeti Tauro. Rozwiązanie, drukujące w technice inkjet UV, pomogło w zdywersyfikowaniu portfolio produktów, realizowanych m.in. dla klientów z branż motoryzacyjnej i reklamowej.

 

„Game-changer” zakupiony z myślą o klientach z różnych branż

W początkowym okresie działalności Calcomanías Tradicionales bazowała na technice sitodrukowej, z biegiem lat wypartej przez offset. Obecnie, za sprawą inwestycji w Tauro, pojawiła się tu kolejna technologia drukowania – inkjet UV.

Raúl Salgado, dyrektor ds. sprzedaży Calcomanías Tradicionales podkreśla, że nowe urządzenie zostało sprawnie włączone w cykl produkcyjny realizowany w firmie: – Hybrydowość Jeti Tauro sprawia, że możemy na niej zadrukowywać zarówno podłoża sztywne, jak też giętkie – te drugie w trybie roll-to-roll. Powoduje to, że jest ona niezwykle szybkim narzędziem w kontekście naszych potrzeb produkcyjnych. Dodaje on, że wszechstronność Jeti Tauro okazała się nieoceniona, zwłaszcza przy realizacji zleceń dla klientów z branż reklamowej i motoryzacyjnej, gdzie liczą się precyzja i innowacyjność. Nowa maszyna pozwoliła firmie sprostać ich oczekiwaniom, również pod względem jakości i stabilności drukowania.

Zoptymalizowany workflow i technologiczne zaawansowanie

Jedną z kluczowych cech, na jakie zwraca uwagę producent maszyny i którą doceniają jego klienci, jest sterujący nią system workflow Asanti. Opracowany we własnym zakresie przez firmę Agfa, umożliwia on – jak podkreśla Raúl Salgado – szybkie uzyskanie pożądanych rezultatów zarówno przez operatorów prepress jak też osób obsługujących Tauro. – Z uwagi na fakt, że cała konfiguracja – maszyna, oprogramowanie i atramenty – pochodzi z jednego źródła, którym jest Agfa, mamy do czynienia z rozwiązaniem zoptymalizowanym w 100%” – podkreśla.

Poza walorami stricte technicznymi, maszyna usprawniła w drukarni proces pasowania kolorów. To – jak wskazuje jej kierownictwo – kluczowy aspekt przy współpracy z wymagającymi klientami biznesowymi. W efekcie uzyskiwany jest produkt, który nie tylko spełnia, ale wręcz przewyższa ich oczekiwania.

Strategiczna inwestycja

Decyzja o zakupie Jeti Tauro zapadła po dogłębnej analizie dostępnych na rynku rozwiązań i obejrzeniu ich podczas targów Fespa oraz w ślad za testami maszyny przeprowadzonymi w centrum pokazowym firmy Agfa w belgijskim Mortsel. To wówczas kierownictwo Calcomanías Tradicionales uznało, że będzie ona idealnym rozwiązaniem w kontekście jej rosnących potrzeb. Pierwsze doświadczenia w pracy z Jeti Tauro pokazują, że oferowane przez maszynę prędkość i niezawodność pozwoliły na realizację niedostępnych dotychczas – np. z uwagi na kwestie ekonomiczne – zupełnie nowych zleceń.

Jako firma zaangażowana w podnoszenie innowacyjności swojej oferty, Calcomanías Tradicionales uruchomiła niedawno własny dział badawczo-rozwojowy. Pracuje on nad możliwością stosowania w produkcji bardziej proekologicznych podłoży, zajmuje się też tworzeniem prototypów nowych, innowacyjnych produktów zamawianych przez klientów.

Kierownictwo Calcomanías Tradicionales podkreśla, że zakup maszyny Jeti Tauro znacząco zwiększył potencjał wytwórczy firmy, pozwalając na utrzymanie jej pozycji jako jednego z liderów rynkowych w Meksyku. Ten strategiczny ruch inwestycyjny pozwolił na poprawę wydajności i jakości, umacniając reputację marki Calcomanías Tradicionales w kontekście oferowanej precyzji i innowacyjności. Dzięki temu zarząd drukarni z optymizmem patrzy w przyszłość – firma wciąż notuje wzrosty i rozszerza swoją ofertę.


Więcej newsów z branży TUTAJ.