Logo

Druk Cyfrowy

Allen Signs jako pierwsza inwestuje w Acuity Prime Hybrid od Fujifilm

Pierwsi na świecie: firma Allen Signs jako pierwsza inwestuje w Acuity Prime Hybrid od Fujifilm w ramach ekspansji i zwiększania wydajności.

Nowa drukarka hybrydowa, która potrafi drukować na sztywnych i elastycznych podłożach, umożliwiła firmie dywersyfikację oferty produktowej i usprawnienie produkcji.

Brytyjska firma Allen Signs, specjalizująca się w oznakowaniu i malowaniu pojazdów, jako pierwsza inwestuje w nową drukarkę Acuity Prime Hybrid od Fujifilm. Przełomowa wielkoformatowa maszyna hybrydowa, która została wprowadzona na rynek na początku tego roku, jest niezwykle wszechstronna ze względu na swoją zdolność do obsługi zarówno sztywnych, jak i elastycznych nośników.

Ponieważ w nowej, połączonej organizacji pracuje 20–30 pracowników, modernizacja do wysokowydajnego modelu Jet Press 750S może znacznie zwiększyć możliwości zespołu.

Firma rodzinna działająca w branży druku wielkoformatowego została założona w 1965 roku i od tego czasu dostarcza swoim klientom wiele rozmaitych zastosowań oznakowań. David Allen, dyrektor zarządzający firmy, przyznaje, że jego zainteresowanie maszyną Acuity Prime Hybrid wynikało z jej wszechstronności i niskiego zużycia atramentu.

– Z uwagi na naszą znajomość platform hybrydowych, dostrzegliśmy w maszynie Acuity Prime Hybrid okazję do dalszego odkrywania marki Fujifilm. Drukarka umożliwia nam normalną produkcję przy minimum problemów oraz doskonałej jakości i wydajności atramentu – mówi David Allen.

David Allen

Allen dodaje, że wszechstronność modelu Acuity Prime Hybrid pozwala jego firmie wydajniej i oszczędniej drukować na szerszej gamie podłoży. Maszyna służy już do drukowania na tapetach, bezpośrednio na płycie, a nawet na powierzchniach metalowych.

Matt Ryder, specjalista ds. druku w Allen Signs, będąc pod wrażeniem prostej obsługi drukarki, mówi – Wykonaliśmy zadanie próbne na nowej maszynie Fujifilm, która natychmiast się dopasowała. Wyszło idealnie. Jeśli chodzi o materiały, nie mieliśmy jeszcze podłoża, które by się nie sprawdziło.

Po nawiązaniu opartej na zaufaniu współpracy z Fujifilm, Allen dodaje: – Praca z firmą Fujifilm to czysta przyjemność. Instalacja i szkolenie przebiegły niezwykle szybko i sprawnie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak drukarka Acuity Prime Hybrid umożliwi nam rozszerzenie naszej działalności w przyszłości.

Fujifilm

 

– Cieszymy się, że szerokie grono naszych klientów wykazuje więcej niż zadowolenie z naszych technologii druku. W wyniku inwestycji w nasz model Acuity Prime Hybrid, firma Allen Signs odnotowała znaczny wzrost jakości druku i spadek kosztów, jednocześnie rozszerzając wybór podłoży. Fantastycznie jest widzieć, jak odkrywają nowe możliwości biznesowe – Andy Kent, kierownik oddziału, Fujifilm Graphic Communications UK.


Więcej materiałów w podobnej tematyce można przeczytać TUTAJ.