Logo

Media & maszynyWielki Format

Nowy ekosolwentowy ploter atramentowy w ofercie Roland DG

Roland DG Corporation, wiodący na świecie producent szerokoformatowych ploterów atramentowych i ploterów drukująco-tnących, ogłosił dodanie do serii DGXPRESS ekosolwentowego plotera atramentowego ER-641 64″, który oferuje agresywną cenę z żywą jakością druku i wysoką wydajnością.

Ekosolwentowy ploter atramentowy oferuje większą głowicę drukującą, która może wyrzucać drobne krople atramentu o większej gęstości, z nowo opracowaną, szybką technologią kontroli danych. Dzięki temu ploter ER-641 osiąga niezawodną wydajność 25,5 m2/h w trybie 900 x 600 dpi przy druku na PVC i 43,5 m2/h w trybie 600 x 1200 dpi przy druku na banerach

Dzięki konsekwentnym wysiłkom i skupieniu się na wysokiej jakości obrazu, ER-641 może tworzyć piękną grafikę, która łączy żywe kolory, neutralne szarości, gładkie gradacje i naturalne odcienie skóry, nawet przy druku czterokolorowym. Ponadto ustawienie druku True Rich Color 3 optymalizuje potencjał zarówno doskonałej reprodukcji kolorów plotera ER-641, jak i szerokiej gamy kolorów atramentu, aby uzyskać unikalne połączenie żywości i naturalnego wyglądu w jednej grafice.

– Dzięki zastosowaniu naszej najnowszej platformy technologicznej z rygorystycznie znormalizowanymi częściami i zawężeniu wymaganych funkcji stworzyliśmy produkt o idealnej równowadze między wydajnością a efektywnością kosztową. – powiedział Tony Miller, prezes działu globalnej sprzedaży i marketingu Roland DG.

Firma Roland DG skupiła się również na szeregu cech zwiększających wydajność pracy, takich jak ustawienie materiału, które automatycznie zbiera materiał po jego włożeniu w celu łatwiejszego i dokładniejszego załadunku, jednostka odbiorcza, która minimalizuje ukos zapewnieniając precyzyjne nawijanie nośnika, oraz nóż odcinający arkusze z funkcją perforacji, który rozddziela materiał wzdłuż perforacji pomiędzy zadaniami drukowania. Ponadto klienci mogą teraz łatwo wymieniać nasadki, wycieraczki, środki do czyszczenia wycieraczek i inne elementy wokół głowicy drukującej, które wcześniej wymagały wymiany przez personel serwisowy, minimalizując przestoje w oczekiwaniu na serwis.

Ploter ER-641 jest dostarczany z oprogramowaniem RIP VersaWorks 6 professional, oferującym szereg funkcji do obsługi operacji drukowania. Ponadto dostęp do Roland DG Connect, usługi opartej na chmurze, która zapewnia lepsze wsparcie w przypadku błędów, widoczność operacyjną, łatwe obliczanie zysków i wiele innych, oznacza, że klienci korzystają z wielu rozwiązań technologicznych, które koncentrują się na zapewnianiu wysokiej jakości, sprawnej i zyskownej pracy drukarskiej.

– W 2023 roku wprowadziliśmy markę DGXPRESS na ograniczone rynki* przy rosnącym zapotrzebowaniu na szyldy, z dwoma modelami atramentów UV i jednym modelem ekosolwentowym. Dodanie jeszcze tańszego plotera ER-641 do naszej oferty pozwoliło nam teraz zaoferować większej liczbie klientów doskonałą jakość obrazu i niezawodność, które są naszymi głównymi atutami. – dodał Miller.

*Azja (z wyłączeniem Japonii), Azja Środkowo-Wschodnia, Afryka, Europa Wschodnia, CIS (z wyłączeniem Rosji i Białorusi), Ameryka Łacińska

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę rolanddg.eu.


Więcej newsów z branży TUTAJ.