Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Canon wprowadza nową serię urządzeń wielkoformatowych

Firma Canon wprowadza serię 7-kolorowych urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF GP przeznaczonych do druku plakatów z kategorii Premium. Pomarańczowe i szare atramenty gwarantują odwzorowanie żywych kolorów.

Nowa seria obejmuje trzy modele: imagePROGRAF GP-6600S 60″/1524mm, GP-4600S 44″/1118mm – zastępujące imagePROGRAF PRO-6100S i PRO-4100S oraz GP-2600S 24″/610mm. W połączeniu z zestawem atramentów pigmentowych LUCIA PRO II , seria umożliwia drukowanie plakatów w formacie A0 na niepowlekanym papierze w ciągu zaledwie 48 sekund. Dodatkowo, urządzenia gwarantują stosowanie poszerzonej gamy żywych i dokładnie odwzorowanych kolorów oraz większą trwałość obrazu. Seria imagePROGRAF GP będzie prezentowana publiczności podczas targów drupa 2024 na stoisku Canon w hali 8A, B41-1 – B41-8.

Wyjątkowe krycie kolorami zgodnie z PANTONE™

Nowy 7-kolorowy zestaw atramentów LUCIA PRO II, stosowany w nowej serii imagePROGRAF GP, zawiera kolor pomarańczowy, którego atutem jest odtwarzanie kolorów żywszych i przyciągających wzrok, oraz szary, który odzwierciedla różnorodność odcieni skóry. W rezultacie gama kolorów, reprodukowanych przez imagePROGRAF GP, odpowiada 96% zakresu PANTONE™ FORMULA GUIDE Solid Coated, co sprawia, że seria jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku drukowania kolorów korporacyjnych.

Większa trwałość druku

Zestaw atramentów LUCIA PRO II pozwala na tworzenie bardziej wytrzymałych wydruków. Zapewniają one znacznie lepszą odporność na ścieranie powierzchni papierów fotograficznych, dzięki czemu plakaty i inne wydruki są mniej podatne na zarysowania podczas przenoszenia, transportu czy montażu. Dodatkowo pigment używany w zestawie atramentów znacząco zwiększa trwałość kolorów, Powoduje to, że potencjał wydruków do zachowania niezmienionej jakości można oszacować na 200 lat.

Wzrost wydajności

Nowa seria imagePROGRAF GP jest łatwa w obsłudze – może być używana przez osoby o różnym doświadczeniu. Zapewnia także większą produktywność dzięki monitorowaniu nanoszenia atramentu, uproszczonym ustawieniom i łatwiejszej obsłudze różnego rodzaju podłoży. Możliwość obsługi dwóch rolek pozwala na jednoczesne ładowanie drugiej rolki z podłożem innego typu i rozmiaru. Pozwala to użytkownikowi przełączać się bez przerywania pracy między drukowaniem na papierze matowym a błyszczącym. Dodatkowo przyspieszenie procesu automatycznego podawania nośników skróciło czas ich ładowania o około 40%.

Canon

Troska o środowisko

Canon dąży do zmniejszenia wpływu swoich produktów i działań na środowisko poprzez odpowiedzialne gospodarowanie zasobami, ograniczanie ilości odpadów, zwiększanie wydajności oraz promowanie innowacji. W nowej serii imagePROGRAF GP zredukowano ilość styropianowego materiału opakowaniowego – w modelu GP-4600S użyto o 89,5% mniej styropianu , niż w jego poprzedniku. Ponadto dzięki zmniejszonemu zużyciu energii – 94 W podczas pracy i 2,2 W w trybie gotowości, serii tej przyznano „złoto” w amerykańskim rejestrze EPEAT (Electronic Product Environmental Assessment Tool). Jest to najlepszy możliwy wynik w kategorii urządzeń do przetwarzania obrazu.

– Wprowadzając na rynek nową serię imagePROGRAF GP, odpowiadamy na potrzeby rynku w zakresie urządzeń do wytwarzania wysokiej klasy plakatów. Seria GP zachowuje doskonałą jakość druku imagePROGRAF, a dzięki wykorzystaniu nowych atramentów LUCIA PRO II zapewnia znacznie szerszą gamę kolorów i znakomite pokrycie w skali Pantone, co zwiększa dokładność odwzorowania kolorów korporacyjnych. Ponieważ dla rynku wysokiej klasy plakatów równie ważna jest trwałość obrazu, wszelkie materiały drukowane na nowych urządzeniach imagePROGRAF GP są bardzo odporne zarówno na zarysowania, jak i światło. Pomoże to zachować im trwałość i jakość. Ponadto, dzięki ulepszonej obsłudze nośników i zwiększonej automatyzacji serii, sprawiliśmy, że jest ona bardziej produktywna i łatwiejsza w użyciu. – komentuje Mathew Faulkner, Dyrektor ds. Marketingu i Innowacji w regionie EMEA, Wide Format Printing Group, Canon Europe.

Nowa seria imagePROGRAF GP jest dostępna od marca 2024 r. w regionie EMEA – do nabycia bezpośrednio od firmy Canon lub u jej akredytowanych sprzedawców.

Więcej informacji na temat nowej serii imagePROGRAF GP można znaleźć tutaj.


Więcej newsów z branży TUTAJ.

TAGS