Logo

Gadżety reklamoweInspiracje

Jedwab Polski dołącza do wystawców FestiwalMarketingu.pl

Wsród wystawców tegorocznej edycji targów FestiwalMarketingu.pl pojawi się firma Jedwab Polski. Jej przedstawiciel, Maciej Bolesta opowiada o prawie stuletniej historii firmy i o tym, co zaprezentują podczas targów.

Za kilka lat Firma Jedwab Polski będzie świętować stulecie działalności! Jaka jest Wasza historia?

Firma została założona w 1924r. jako Centralna Doświadczalna Stacja Jedwabnicza (CDSJ). Legendarny współzałożyciel, Henryk Witaczek przebywając w Gruzji ukończył m.in. kurs hodowli jedwabników. Po zakończeniu I wojny światowej powrócił do kraju i postanowił wykorzystać zdobytą wiedzę w Polsce. Wraz z siostrą Stanisławą rozpoczął prowadzenie kursów hodowli jedwabników oraz badania nad różnymi gatunkami morwy i rasami jedwabników. Niedługo po tym w CDSJ ruszyła produkcja jedwabiu.  W latach trzydziestych XX w., firma posiadała własną sieć eleganckich sklepów. Ówczesne władze tworzyły sprzyjający klimat inwestycjom związanym z jedwabnictwem. Dynamicznie rosła liczba hodowców jedwabników, która szybko osiągnęła 2400 producentów. Na XIV Targach Poznańskich w 1935r., zaprezentowano wysokiej jakości tkaninę spadochronową wykonaną z jedwabiu produkowanego w Milanówku. Dzięki tego typu innowacyjnym projektom, które potem wdrażano do produkcji, następował dynamiczny rozwój firmy.

 A jak wyglada najświeższa historia Jedwabu Polskiego?

Po zakończeniu II wojny światowej firma została upaństwowiona zmieniając nazwę na Zakłady Jedwabiu Naturalnego „Milanówek”. Wyroby „Milanówka” zdobywały coraz większą sławę w Polsce i za granicą. Ręcznie malowane oraz drukowane jedwabne tkaniny sukienkowe, atłasy, tafty, szaliki, apaszki i krawaty z „Milanówka” stały się synonimem luksusu.  W 1997 Zakłady Jedwabiu Naturalnego „Milanówek” zostały sprywatyzowanie i wykupione przez Jedwab Polski Sp. z o.o. Firma zajmuje obecnie wiodącą pozycję na rynku polskim. Śledząc najnowsze trendy mody produkujemy doskonale zaprojektowane wyroby z jedwabiu naturalnego, które charakteryzuje najwyższa jakość. Nasze wyroby są sprzedawane w ekskluzywnej sieci butików na terenie całego kraju.

[galeria=”1″]

Jakie produkty macie w swojej ofercie? Które produkty z Waszej oferty cieszą się największą popularnością?

Jedwab Polski to nowoczesna firma produkująca wysokiej jakości wyroby z jedwabiu naturalnego. W naszej ofercie znajdują się m.in.: ręcznie malowane, drukowane apaszki, szale, a także krawaty, kupony sukienkowe, bluzki, swetry oraz tkaniny jednokolorowe i drukowane.

Co zaprezentujecie na targach FestiwalMarketingu.pl?

Na targach FestiwalMarketingu.pl firma Jedwab Polski zaprezentuje niegraniczone możliwości druku cyfrowego na jedwabiu oraz produkty ręcznie rysowane i drukowane cyfrowo uszlachetnione witaminą E. Technologia wellness, która na to pozwala została nabyta od Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Dzięki tym możliwością możemy produkować krótkie serie jak również pojedyncze unikatowe wzory tkanin oraz apaszek.

Na czym polega wspomniane wzbogacanie wydruków witaminą E?

Witamina E od wielu lat jest wykorzystywana do wytwarzania leków i kosmetyków. W kosmetykach jest antyutleniaczem i posiada zdolność pochłaniania wilgotności, pielęgnując wysuszoną skórę i działając na różne schorzenia skórne. Witamina E jest używana w kosmetykach zawierających tłuszcze, np. w kremach, maściach, emulsjach, olejkach do ciała i twarzy, a także w pomadkach do ust. Dla ciała ludzkiego witamina E stanowi ważny antyutleniacz rozpuszczalny w tłuszczach. Antyutleniaczem jest cząsteczka neutralizująca wolne rodniki, czyli produkty uboczne powstałe przy normalnym oddychaniu komórek, mogące uszkadzać membrany komórkowe. Do aplikacji witaminy E na tekstylia potrzebna jest substancja, tworząca z nią trwały kompleks. Utworzony kompleks gwarantuje większą stabilność substancji na działanie światła, tlenu i ciepła. Kompleks ten nie wykazuje substantywności do włókien, dlatego aplikacja odbywa się w sposób sterowany przez napawanie. Do utrwalenia kompleksu na tkaninie wykorzystuje się środek, zapewniający dobrą trwałość i miękkość. Utrwalenie kompleksu następuje nie tylko na drodze związku fizycznego, ale również chemicznego. Szczegóły technologii, stanowiącej know-how, z oczywistych względów nie mogą być opisane.

Rozmawiała Katarzyna Lipska-Konieczko

www.jedwab-polski.pl

www.festiwalmarketingu.pl

KL