Event MIX „Eksperientalizm” – nowy trend wśród odbiorców w każdym wieku, otwiera możliwość przyciągnięcia...

„Eksperientalizm” – nowy trend wśród odbiorców w każdym wieku, otwiera możliwość przyciągnięcia większej publiczności wydarzeń i atrakcji.

0
Rozwój technologii umożliwiających coraz bardziej interaktywne doświadczenia wymusza na firmach przenoszenie poziomu komunikacji z ich odbiorcami na poziom pełniejszego zaangażowania. Z najnowszych badań wynika, że tego rodzaju doświadczenia stanowią sposób na zachęcenie konsumentów do zwiększenia wydatków.

Aż 64% polskich konsumentów uważa, że „eksperientalizm” – nowy trend wykorzystujący wielkoformatowe projekcje, interaktywne wyświetlacze, hologramy, rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną – stanowi przyszłość masowych imprez i atrakcji. Jeśli jakaś firma chce wyprzedzić konkurencję i lepiej komunikować się ze swoimi klientami, powinna postawić na to zjawisko.

Wyniki zleconego przez Epson, ogólnoeuropejskiego badania pt. Empiryczna Przyszłość wskazują na rosnące znaczenie czynników pozwalających na doświadczanie i „zanurzenie” dla branży eventowej, rozrywkowej i hotelarskiej. Ten trend znajduje potwierdzenie nie tylko u 64% polskich millenialsów, ale też u starszych pokoleń. 82% przedstawicieli pokolenia X, 73% baby boomersów i 71% pokolenia Z jest zgodnych, że doświadczenie to przyszłość eventów.

Z badania wynika jasny przekazań dla firm – inwestycja w nowe technologie się opłaci: aż 60% millenialsów, 61% przedstawicieli pokolenia X, 56% pokolenia Z i 50% baby boomersów jest gotowych zapłacić więcej za udział w wydarzeniu oferującym możliwość doświadczenia i zanurzenia w treści.

Eksperientalizm będzie też kluczowy dla obiektów handlowych, gastronomicznych i hoteli, zarówno jeśli chodzi o przyciąganie nowych klientów, jak i zachęcanie ich do ponownej wizyty. 72% polskich millenialsów deklaruje, że odwiedziłoby ponownie obiekt oferujący elementy doświadczenia, podobnego zdania jest 77% pokolenia X, 64% pokolenia Z i 77% baby boomersów, co oznacza, że technologie empiryczne pomagają zwiększać popyt na ponowne wizyty w danym miejscu.

– Nowe technologie zasadniczo zmieniają sposób, w jaki firmy angażują swoich klientów, komunikują się z nimi i dostarczają im rozrywki. Nasze badanie to silny przekaz dla biznesu – musicie skupić się na dodaniu angażujących elementów, których mogą doświadczyć Wasi klienci i goście. W przeciwnym razie ryzykujecie alienację i utratę odbiorców, którzy w swoim poszukiwaniu niezwykłych doświadczeń zwrócą się w stronę konkurencyjnych marek i wydarzeń,” komentuje Neil Colquhoun, wiceprezes CISMEA i działu Professional Displays, w Epson Europe B.V.

Pełna treść raportu „Empiryczna Przyszłość” jest dostępna do pobrania TUTAJ.

Metodologia badania

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Arlington Research w 26 krajach, w grupie 9750 dorosłych w wieku od 16 do 65 lat, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy odwiedzili atrakcję lub wzięli udział w imprezie z rozwijanej listy. Badanie objęło: Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Irlandię, Holandię, Belgię, Turcję, Polskę, Danię, Szwecję, Czechy, Słowację, Estonię, Słowenię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Izrael, ZEA na reprezentatywnej grupie wiekowej dla każdego z krajów. Przyjęto następujące grupy wiekowe: Pokolenie Z (urodzeni w latach 1994-2003), Millennialsi (urodzeni w latach 1980-1993), Pokolenie X (urodzeni w latach 1965-1979), Baby Boomersi (urodzeni w latach 1954-1964).

URL : KLIKNIJ