Poligrafia Artemis 2015 – nowości w ofercie

Artemis 2015 – nowości w ofercie

0

Artemis Printers premierowo z początkiem roku zaprezentuje zgrzewarki stołowe i automatyczne trymery elektryczne. W ofercie znajduje się także szeroka oferta obejmująca plotery eko-solwentowe, twardo-solwentowe, DTG do koszulek i laserowymi.

– Urządzenia marki Artemis charakteryzują się wysoką jakością wykonania, kulturą pracy i obsługi. Ich atuty to sprawdzona na polskim rynku stabilność działania. Cechują się jednocześnie atrakcyjną ceną i szybkim zwrotem z inwestycji – mówi Paweł Stania z działu marketingu dystrybutora.

Druk eko i produkcyjny

Przedstawicielem segmentu maszyn eko-solwentowych będzie przez prawdziwy polski bestseller. Zainstalowany już w 100 firmach Artemis serii 1601, który na przełomie roku doczekał się nowej odsłony. Model 1601 HLV, został doposażony w zewnętrzny system suszący z promiennikiem podczerwieni (Infra Red). Ma on na celu wzrost wydajności poprzez przyspieszone dosuszanie wydruków. Kolejną nowością w „HLV” jest technologia druku zmienną wielkością kropli. Odpowiada ona za mieszanie kropli o różnej wielkości, czego efektem są bardziej ostre wydruki i jednocześnie bardziej gładkie aple i gradienty.

Produkcyjny druk solwentowy to domena innego urządzenia, obecnego już kilka lat na rynku plotera Artemis KM 3200. Ten pracujący w ponad 150 polskich firmach ploter o szerokości zadruku 3.20 m zdobył zasłużoną renomę dzięki kilku czynnikom. Prosta, niezawodna i jednocześnie stabilna konstrukcja. Wysoka, rzeczywista prędkość produkcyjna, ponad 100 m2/h. Niski koszt użytkowania dzięki zastosowaniu niedrogich atramentów solwentowych o 3-letniej odporności na warunki atmosferyczne. Wszechstronność czyli możliwość druku od banera przez plandekę po plakat czy grafikę samochodową. Automatyczny system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg. Długowieczność, dzięki zastosowaniu 8 nowoczesnych, bezawaryjnych głowic Konica-Minolta 512. I na koniec zaawansowane oprogramowanie PhotoPrint lub Onyx.

Druk na t-shirtach

Druk na koszulkach w technologii bezpośredniej będzie prezentowany na urządzeniu Artemis DTG. Oferuje ono druk na odzieży i innych tkaninach bawełnianych, poliestrowych lub jedwabnych takich jak koszulki t-shirt, ręczniki, jeans, fartuchy, torby, krawaty, gadżety, ubranka dziecięce i innych. Maksymalne pole zadruku to 420 na 1050 mm. Artemis DTG dzięki zastosowaniu koloru białego (4 kanały) może drukować na materiałach białych oraz kolorowych, także czarnych. Głowice Epson gwarantują fotograficzną rozdzielczość 2880 x 1440 dpi. Tym sposobem można zadrukować 1 koszulkę w 5 i pół minuty.

Nie tylko druk

Nie samym drukiem agencje i drukarnie reklamowe żyją. W zakresie obróbki tworzyw, metalu, kartonu niezastąpiony będzie ploter laserowy. Artemis BDR 1309X ma możliwości cięcia jak i grawerowania. W zależności od rodzaju posiada 2 typy stołów. Pierwszy, automatycznie regulowany, o strukturze plastra miodu przeznaczony jest do cięcia twardych i lekkich materiałów typu: papier, skóra, itd. Drugi stół, uzbrojony w metalowe poprzeczki umożliwia cięcie i grawerowanie większych materiałów takich jak plexi, drewno, szkło, kamień, itd. Sercem plotera jest laser CO2 chłodzony wodą o mocy 80 lub 150W.

Premierowa postprodukcja

Premierę targową będą mieć akcesoria do postprodukcji. Elektryczny trymer w zastępstwie ręcznego przyspieszy wydajność każdej drukarni wielkoformatowej. Takim urządzeniem jest Artemis Trimmer RET. Podczas targów zostanie zaprezentowany model 2-metrowy (w ofercie jest jeszcze wariant 1,5 i 2,5-metrowy). Urządzenie ma możliwość cięcia dwukierunkowego na takich materiałach jak: canvas, laminat, papier, folia, itd. Maksymalna grubość materiału wynosi 0.8 mm a prędkość cięcia sięga 2 metrów na sekundę. „RET” wyposażony jest w podstawę, kosz na odpady oraz pedał sterujący. Trymer może być z powodzeniem obsługiwany przez jednego operatora.

W zakresie zgrzewania materiałów, swą premierę będzie miała zgrzewarka stołowa Artemis RBW 1500. Jest to profesjonalna, automatyczna zgrzewarka termiczna na regulowanej podstawie. Umożliwia wykonywanie różnego rodzaju zgrzewów o szerokości od 13 do 15 mm. Grubość zgrzewu, czyli suma połączonych materiałów wynosi od 0.2 do 0.8 mm. Długość zgrzewu nie jest limitowana. Wydajność zgrzewarki jest bardzo wysoka w porównaniu do tradycyjnych metod i wynosi maksymalnie 5 metrów na minute. Podobnie jak trymer, zgrzewarka Artemis RBW może być obsługiwany przez jedną osobę za pomocą cyfrowego panelu sterowania. RBW z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w wielu agencjach i drukarniach wielkoformatowych.

www.artemisprinters.eu