Poligrafia Premierowa folia Ikonos na Stone+tec w Norymberdze

Premierowa folia Ikonos na Stone+tec w Norymberdze

0

Targi Stone+tec to jedne z najważniejszych w tej branży. Polski producent folii samoprzylepnych – Ikonos – przygotował na tą okazję nowy materiał – BRT 100 +.

– Od 13 do 16 maja 2015 w Norymberdze, podczas branżowych targów branży kamieniarskiej, można będzie zobaczyć nasza całą serię materiałów do piaskowania. Dodatkowo opracowaliśmy nowy produkt, który będzie tam miał światową premierę – relacjonuje Paweł Stania z działu marketingu producenta.

Nowość – folia Ikonos BRT 100+

Firma Ikonos, posiada swoją linię produkcyjną w Opolu. – Z dużą regularnością wprowadzamy nowe produkty na rynek. Nie są to jednak przypadkowe materiały. Każdy z nich jest wynikiem zwrotnych informacji z rynku. Często sami klienci podpowiadają, co chcą osiągnąć i jaki materiał ułatwił by pracę w ich branżach. W ten sposób opracowaliśmy nasza najcieńszą folię do piaskowania BRT 100 – kontynuuje Paweł Stania.

Folia Ikonos Profiflex Sandblast BRT 100+ przeznaczona jest do piaskowania w szkle. Jako pierwsza w serii BRT jest to folia przezroczysta. Jej transparentna struktura pomaga w procesie piaskowania gdyż widoczna jest przez nią piaskowana tafla. Jeżeli doszłoby do pęknięcia szkła, będzie to widoczne przez folię. Poprzez standardowe folie do piaskowania o kolorowej powierzchni ewentualna usterka nie była by widoczna.

Seria folii BRT

Wytwarzane na polskiej linii produkcyjnej folie do piaskowania Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to materiały które powstały z myślą o branży kamieniarskiej, szklarskiej, dekoratorskiej. Folie te są produkowane na bazie najlepszych komponentów europejskich.

– Nasze folie cenione są nie tylko w kraju przez rodzimych kamieniarzy, szklarzy i dekoratorów. Rokrocznie wystawiamy się także na innych kamieniarskich targach, gdzie materiały zbierają dobre oceny. Eksport tych materiałów na rynki zachodnie, wschodnie i daleko-wschodnie stale rośnie co poświadcza jakość tej gamy winyli. – mówi Paweł Stania.

Folie do piaskowania przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają liternictwo, symbole lub inne kształty. Następnie, tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak marmur, granit lub szkło. Elementy nie osłonięte folią poddawane są piaskowaniu czyli ścieraniu górnej warstwy podłoża czego efektem są np. napisy w kamieniu. Folie do piaskowania znajdują więc zastosowanie w zakładach kamieniarskich, szklarskich, budowlanych lub dekoratorskich.

– Z myślą o branży kamieniarskiej opracowaliśmy folie o grubości 400 mikronów, 300 mikronów i mikronów – mówi Stania. Ikonos Profiflex Pro Sandblast BRT to kalandrowany winyl z usuwalnym klejem na silikonowanym 121- i 136-gramowym papierze podkładowym. Oferowany jest w rolce o szerokości 61 cm i długości nawoju 20 metrów. Dodatkowo rozróżniamy wariant z mocnym lub standardowym klejem. Folia Ikonos Sandblast BRT 200 przeznaczona jest do maskowania, czyli zabezpieczenia obszaru roboczego narażonego na odłamki na przykład kamienia podczas piaskowania, a także do piaskowania w szkle.

Materiały Ikonos już w 36 krajach

Folie Ikonos używane są przez wielu użytkowników w całej Europie. Materiały Ikonos produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów, a linia produkcyjna cechuje się brakiem emisji szkodliwych substancji dla środowiska. Folie Ikonos plasowane są w segmencie produktów premium, a przy tym oferowane są w przystępnych cenach, ponieważ polscy klienci mają możliwość zaopatrywania się bezpośrednio u producenta lub w sieci wyspecjalizowanych dealerów.

Polskim dystrybutorem folii Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

MO