Poligrafia Drukarki LFP Epson SureColor SC-S najlepsze w swej klasie

Drukarki LFP Epson SureColor SC-S najlepsze w swej klasie

0

Firma Epson z dumą informuje, że seria wielkoformatowych drukarek SureColor SC-C są najlepiej sprzedającą się technologią z ekosolwentowym tuszem w Europie.  Według niezależnych badań przeprowadzających przez firmę Infosource, produkty firmy Epson zajęły pierwsze miejsce na tym rynku, awansując się z 5 miejsca i udziału na poziomie 9% w roku 2015 r. na wiodącą pozycję z udziałem 28,4% pod koniec 2016 r.

Sukces ten jest efektem wprowadzenia nowej generacji 64-calowych drukarek serii Epson SureColor SC-S w styczniu 2016 r. SureColor SC-S80600, SC-S60600 i SC-S40600 zapewniają użytkownikom możliwość wyboru najlepszego dla ich zastosowań urządzenia obsługującego od 4 do 10 kolorów (w tym biały i metaliczny), będącego w stanie zadrukować do 95,3 m2 na godzinę w jednym przebiegu. Drukarki te są wyposażone w trwałe głowice drukujące TFP PrecisionCore firmy Epson z technologią różnicowania rozmiaru kropel tuszu, zapewniające powtarzalne rezultaty dla rozdzielczości 1440 x 1440. Pozwala to na osiągnięcie niesamowitych efektów na różnorodnych powlekanych i niepowlekanych podłożach, w tym oznakowaniach do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, bilbordach  reklamowych, plakatach i podświetlanych panelach, materiałach reklamowych dla punktów sprzedaży, oklejania pojazdów, a także tapetach i fototapetach. Od momentu swojej premiery, drukarki Epson spotkały się z zainteresowaniem firm szukających technologii, które jednocześnie zapewniłyby jakość, produktywność, elastyczność, łatwość użytkowania oraz szybki zwrot z inwestycji. 

– Jesteśmy zachwyceni faktem, że drukarki SureColor SC-S tak szybko zajęły wiodącą pozycję na europejskim rynku – mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager LFP. – W dalszym ciągu z zaangażowaniem rozwijamy linię szerokoformatowych drukarek SureColor. Te wyniki to dowód, że nasza technologia spełnia wyśrubowane wymagania usługodawców drukowania w mocno obciążonych środowiskach produkcyjnych.  Firma Epson, inwestując znacząco w badania i rozwój[1], zamierza stać się największym na świecie dostawcą drukarek atramentowych na każdym rynku. Naszym celem jest stworzyć najlepsze połączenie technologii drukowania i tuszu, które zapewnia wysoką jakość, niezawodność i największy ogólny zwrot z inwestycji w najszerszej liczbie zastosowań w branży profesjonalnego drukowania.

Oprócz innowacyjnych technologii drukowania PrecisionCore, tusze Epson odgrywają równie ważną rolę w każdym profesjonalnym urządzeniu drukującym tej marki.  Dziś Epson jest jedyną firmą, która produkuje pełny zakres tuszy; wodnych, rozpuszczalnikowych, żywicowych, sublimacyjnych i do drukowania na tkaninach. Wskutek tego każdy element rozwiązania marki Epson – sprzęt, głowica drukująca, oprogramowanie i tusz – został zoptymalizowany w celu zapewnienia możliwie największej wydajności.

Drukarki Epson SureColor SC-S są prezentowane na targach FESPA Digital 2017 (stanowisko A1-D45, 8-12 maja, Hamburg).

[1] Epson wydaje 1,2 mln funtów (ok. 6% swoich rocznych obrotów) na badania i rozwój nowoczesnych rozwiązań, nowych technologii, tuszy, oraz produktów do zastosowań domowych, biznesowych, profesjonalnych, administracji państwowej, medycznych, finansowych i handlowych na całym świecie.

KL