Poligrafia Ikonos zaprezentuje polskie materiały na targach Fespa 2017

Ikonos zaprezentuje polskie materiały na targach Fespa 2017

0

Polski producent zaprasza na FESPĘ, gdzie zaprezentuje swoje najnowsze produkty na tych największych targach sektora druku wielkoformatowego w Europie.

W dniach od 8 do 12 maja Hamburg będzie gościł największe firmy w branży LFP. W hali B5 na stoisku B32 swoje miejsce będzie miał polski IKONOS.

– Już od kilku lat, corocznie wystawiamy swoje produkty na Fespie. Odwiedzający z całego, świata doceniają naszą europejską jakość „premium”, elastyczność i atrakcyjne ceny. W tym roku zaprezentujemy kilka „gorących” materiałów z naszej polskiej fabryki. Oczywiście nie zabraknie żadnego materiału z naszej oferty, a jest ich około 100 – mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Wśród produktów mających premierę w tym roku, warto zwrócić wagę na 3 z nich.

Premiera: IKONOS LINO, czyli folia o strukturze canvasu

IKONOS Profiflex MRT D160+ LINO to produkowana w fabryce w Opolu, biała, matowa, polimerowa folia PVC z wodnym akrylowym klejem o wysokiej przyczepności początkowej. Dzięki specjalnej strukturze imitującej płótno CANVAS, idealne nadaje się do zastosowań wewnętrznych takich jak tapety samoprzylepna, obrazy, okładziny, dekoracje. Wysokiej jakości papier podkładowy typu PCK gwarantuje idealną płaskość materiału podczas druku.

Premiera: IKONOS WALL & FLOOR, czyli folia na ścianę i podłogę

Folia IKONOS Wall & Floor WF200 dedykowana jest do zastosowania podłogowego, lecz można ją również wykorzystać na pionowych powierzchniach, co czyni ją doskonałym materiałem reklamowym. Główną charakterystyką folii Wall&Floor WF 200 jest wysoka odporność na ścieranie, wodę i detergenty.

IKONOS Wall&Floor WF200 jest monomerową, białą, matową folią PCV z akrylowym klejem charakteryzującym się dużą lepkością. Dzięki specjalnej strukturze antypoślizgowej folię WF200 można stosować na podłogach bezpośrednio po zadrukowaniu, bez konieczności dodatkowego laminowania. Folia produkowane jest w grubości 200 mikronów i rozmiarze 1.37 x 30 m.

Premiera: IKONOS DECO ART, czyli gotowe wzory na szkło

Seria IKONOS Profiflex Deco ART jest rodziną 8 materiałów samoprzylepnych dedykowanych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET. Zawiera wyłącznie ekologiczne materiały „PVC Free”, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do wewnętrznych zastosowań długoterminowych.

Folie Deco Art charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na powtarzalnych liniach, kwadratach lub kropkach. Występują one dodatkowo w różnych wariantach kolorystycznych: jasno srebrnym, ciemno srebrnym i białym.

Najczęściej do dekoracji szyb i przeszkleń stosuje się folie z efektem mrożonego szkła, które zresztą Ikonos od wielu lat produkuje. Najczęstszym zastosowaniem tych folii, jest wycinanie różnego rodzaju pasów czy też powielanych kształtów, mających na celu wprowadzenie efektu znanego z folii One Way Vision. Nowe folie Ikonos Deco Art mają już gotowe, zaproponowane wzory, naniesione na bezbarwną folię samoprzylepną. Żadnego wycinania, obierania, przenoszenia. Wystarczy przykleić i gotowe.

Dzięki zastosowaniu ultra-transparentnego kleju, seria Ikonos Deco ART nadaje się do wymagających aplikacji, takich jak: szklane ściany, witryny, przeszklenia w kuchniach i łazienkach, okna. Szeroka gama kolorów i wzorów stwarza interesujące i unikatowe możliwości dekoracyjne w hotelach, biurach, szpitalach czy też mieszkaniach.

Folie Profiflex Deco Art bazują na folii o grubości 38 mikronów. Długość materiału w nawoju wynosi 30 metrów. Ikonos na początek wprowadził osiem wzorów.

O fabryce IKONOS

Ikonos to pierwszy i jedyny, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduję się także siedziba i zarząd przedsiębiorstwa. Od 25 lat oferta kierowana jest do branży poligraficznej ze szczególnym uwzględnieniem druku wielkoformatowego. Długoletnie doświadczenie, stałe podnoszenie kwalifikacji pracowników, optymalizowanie oferty, poszukiwanie nowych trendów i ich wyznaczanie oraz ukierunkowanie na klienta są naszymi głównymi atutami.

Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych dedykowanych do druku, dekoracji i laminacji. Hala produkcyjna wraz z magazynem wysokiego składowania to obszar przeszło 3,5 tysiąca metrów kwadratowych, które gwarantują stałą dostępność materiałów dla naszych najbardziej wymagających klientów.

Dostawcami surowców produkcyjnych są światowi liderzy tacy jak BASF, HENKEL czy LOPAREX. Komponenty używane do produkcji mają pochodzenie europejskie i są zgodne z wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania takimi jak REACH lub ROHS.

IKONOS współpracując z liderami branż ma dostęp do surowców o najwyższej jakości i najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu produkty są często nagradzane na targach i wystawach w kraju i zagranicą, a sama marka IKONOS szybko zdobyła uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

Początkowo oferta firmy kierowana była jedynie na obszar Polski. Z czasem udało się z powodzeniem wprowadzić produkty na rynek europejski, gdzie są już obecne od przeszło 8 lat. Ponadto za duży sukces należy uznać szybko rozwijającą się współpracę z rynkiem azjatyckim i afrykańskim. Aktualnie firma IKONOS prowadzi sprzedaż do przeszło 40 krajów na całym świecie.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w ochronę środowiska. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią, dlatego kilka lat temu wyposażyliśmy naszą linię produkcyjną w regeneracyjny dopalacz termiczny.

Dynamika, innowacyjność, jakość, wyznaczanie nowych trendów, zaspokajanie potrzeb klientów, szybkość reakcji, wiedza i doświadczenie to atuty, które definiują markę IKONOS.

Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe.

ww.ikonos.pl

KL