Szybki rozwój sublimacji oraz cyfrowego druku DTG pozwala wykonywać coraz bardziej skomplikowane i jeszcze trwalsze projekty. W efekcie część przedsiębiorstw zajmujących się reklamą czy produkcją odzieży skłonna jest poszerzyć swoje usługi o wydruki na tkaninach pod warunkiem, że sprzęt spełniać będzie szereg warunków. Do najbardziej krytycznych należą: obsługa różnorodnych nośników, krótki czas realizacji oraz niskie koszty posiadania (TCO), czyli wszystko to, co stało się wyróżnikiem sprzętu firmy Epson. Co więcej, japoński producent dostarcza kompletne rozwiązania, tzn. obok drukarki zestaw zawiera atramenty, nośniki, oprogramowanie i wsparcie – wszystko po to, żeby zapewnić użytkownikom jak najwyższy komfort.
SureColor SC-F500: potencjał sublimacji zamknięty w niewielkiej obudowie
Portfolio urządzeń do sublimacji otwiera model SC-F500, czyli 24-calowa, kompaktowa (jak na tę klasę urządzeń) drukarka zaprojektowana z myślą o firmach produkujących materiały reklamowe, o laboratoriach fotograficznych, producentach odzieży i punktach ksero. Rozwiązanie, dzięki obsłudze różnorodnych nośników, pozwala na błyskawiczne tworzenie wysokiej jakości wydruków, m.in. na etui do telefonów, podkładkach pod myszy, T-shirtach czy poduszkach. Sprzęt jest też wyjątkowo prosty w obsłudze, co jest zasługą m.in. dotykowego ekranu LCD (pozwalającego na obsługę w rękawiczkach), przejrzystego interfejsu, a także modułu Wi-Fi, który umożliwia bezprzewodowy wydruk.
Rozwiązanie na tle konkurencji wyróżnia się także wyjątkowo niskim TCO, wynikającym z zastosowania (uzupełnianego butelkami o pojemności 140 ml) systemu stałego zasilania w atrament. Doświadczenia użytkowników dowodzą także, że model ten charakteryzuje się wyjątkowo bezawaryjną pracą, a to oznacza, że urządzenie nie generuje nieprzewidzianych wydatków ani przestojów. Jak to możliwe? W tym przypadku zastosowano m.in. układ przeciwkurzowy, który zapobiega powstawaniu błędów podczas druku. Pracę usprawnia także funkcja automatycznego przełączania nośników – z rolki na pojedyncze arkusze i na odwrót.
SureColor SC-F9400H: sublimacja może być oszczędna, szybka i… fluorescencyjna
Model SC-F9400H to propozycja dla profesjonalistów szukających rozwiązania do wysokonakładowych wydruków. Ta większa, bo 64-calowa drukarka, pozwala na szybką realizację projektów m.in. na tkaninach czy miękkich szyldach z użyciem palety barw CMYK wzbogaconej o dwa efektowne fluorescencyjne kolory (żółty oraz różowy). Sprzęt wyróżnia się także dużą prędkością wydruku wynoszącą 108,6 m², dzięki czemu projekty mogą być realizowane w maksymalnie krótkim czasie.
W trakcie prac projektowych priorytetowo potraktowano kwestie niskiego TCO – zastosowanie pojemnych 1,5-litrowych worków na atrament wyraźnie zmniejsza koszty eksploatacji oraz ogranicza liczbę przestojów. Model SC-F9400H charakteryzuje się także wyjątkowo bezawaryjną pracą. Zoptymalizowane ustawienia pozwalają na redukcję ocierania głowicy o nośniki i marszczenia papieru, przez co urządzenie przez długi czas nie wymaga prac serwisowych.
SureColor SC-F3000: wydajny druk bezpośrednio na odzieży
W marcu 2020 roku model SC-F3000 zasilił ofertę rozwiązań DTG (Direct to Garment), czyli urządzeń do druku bezpośrednio na ubraniach. Dzięki drukarce zarówno średnie, jak i duże zakłady zajmujące się produkcją odzieży (np. T-shirtów) mogą wykonywać projekty jeszcze szybciej, taniej i dokładniej. Jak to możliwe? Wyraźne obniżenie kosztów związanych z eksploatacją udało się osiągnąć dzięki ekonomicznemu systemowi zasilania w atrament w postaci pojemnych 1,5-litrowych worków z tuszem zamiast kartridży.
Obok imponującej szybkości drukarka oferuje także jeszcze wyższą precyzję, umożliwiając produkcję skomplikowanych wzorów na różnorodne ubrania. Sporym usprawnieniem jest także funkcja automatycznego dostosowywania wysokości płyty. Czujniki wykrywają, na jakiej wysokości znajduje się powierzchnia ubrania, co pozwala na łatwe przełączanie między T-shirtami, bluzami, torbami itp. Warto podkreślić, że drukarkę zaprojektowano w ten sposób, by zapewniała łatwy dostęp do podzespołów, co wyraźnie przyspiesza konserwację oraz wymianę materiałów eksploatacyjnych.
Tomasz Kuciński, Business Account Manager – LFP
Więcej informacji: tomasz.kucinski@epson.eu
Artykuł ukazał się w majowym numerze OOHnews!, dostępnym TUTAJ.