Logo

Media & maszyny

IKONOS prezentuje folie Stone-Tech w Poznaniu

Podczas poznańskich targów Stone i Glass, polski producent IKONOS zaprezentował folie do piaskowania nowej serii Stone-Tech i Glass-Tech.

Od 16 do 19 listopada na branżowych targach kamieniarskich, nowe, rodzime folie produkowane w Opolu zaprezentowała firma IKONOS.

– Produkujemy folie do piaskowania od wielu lat. Jednak nie spoczywamy na laurach. Mimo, że nasze materiały trafiają na rynki ponad 40 krajów, stale podnosimy ich jakość. Wierzymy, że każdy, nawet dobry i sprawdzony produkt można udoskonalić. Tak też zrobiliśmy z serią folii BRT. Oprócz wprowadzania różnych grubości do różnego rodzaju aplikacji, w ostatnim czasie dużo pracowaliśmy nad udoskonaleniem kleju. Wprowadziliśmy w foliach Stone-Tech i Glass-Tech ekologiczny klej, który po piaskowaniu można w bezproblemowy sposób zmyć… wodą. To duże ułatwienie dla użytkowników – wyjaśnia Paweł Stania z działu marketingu firmy.

Folie do piaskowania kamienia i szkła

Folie Ikonos można było zakupić bezpośrednio na stoisku targowym. Są one cenione nie tylko w kraju przez rodzimych kamieniarzy i dekoratorów.

– Rokrocznie wystawiamy się także na zagranicznych targach kamieniarskich i szklarskich, gdzie zbierają bardzo dobre oceny. Eksport tych materiałów na rynki zachodnie, wschodnie i daleko-wschodnie stale rośnie, co poświadcza jakość tej gamy winyli. Cieszymy się, że nasze folie do piaskowania schodziły na targach jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Jest to spowodowane po prostu dobrą jakością materiału, ekologicznymi komponentami i atrakcyjną ceną bezpośrednio od producenta. Klienci coraz częściej stawiają na polskie rozwiązania, zamiast chińskich – dodaje Paweł Stania.

Opracowane i wytwarzane na polskiej linii produkcyjnej folie do piaskowania Ikonos to materiały które powstały z myślą o branży kamieniarskiej, szklarskiej, dekoratorskiej. Folie te są produkowane w Polsce na bazie najlepszych europejskich komponentów.

Ikonos oferuje folie w 4 grubościach od 0.10 do 0.40 mm. Przeznaczone są do ploterów tnących, które komputerowo wycinają litery i symbole. Tak wycięta folia przenoszona jest na podłoże takie jak: marmur, granit lub szkło. Nieosłonięte obszary poddawane są piaskowaniu.

Najgrubsza folia Ikonos Stone-Tech 0.40 mm przeznaczona jest m.in. do głębokiego piaskowania w kamieniu. Wariant o grubości 0.30 mm dedykowany jest z kolei do płytkiego piaskowania w kamieniu. Folie Ikonos Glass-Tech o grubości 0.20 mm przeznaczone są m.in. do zabezpieczenia nieosłoniętych obszarów podczas piaskowania w kamieniu oraz do piaskowania w szkle. Ostatni wariant Glass-Tech o 0.10 mm to specjalna (prześwitująca) folia do piaskowania w szkle. Przezroczystość umożliwia podgląd piaskowanej szyby. Folie oferowane są w nawojach 20-metrowych i w szerokości 61 cm.

– Jakość cięcia prezentowaliśmy na znanym od lat ploterze Summa D60. Jest to bestseller wśród ploterów tnących z uwagi na długowieczność i wysoką jakość cięcia. Jego szerokość robocza jest dostosowana do folii Stone-Tech i Glass-Tech – reasumuje Paweł Stania.

www.ikonos.pl

KL