Poligrafia Quad/Graphics przenosi produkcję i powiększa park maszynowy

Quad/Graphics przenosi produkcję i powiększa park maszynowy

0

Zarząd Quad/Graphics Europe podjął strategiczną decyzję o przeniesieniu produkcji In-Store Solutions z Radzymina do Wyszkowa. Powodem przedsięwzięcia jest inwestycja w nową maszynę offsetową oraz koncentracja całej działalności firmy w Wyszkowie.

In-Store Solutions to dywizja Quad/Graphics zajmująca się produkcją standów kartonowych i opakowań. Do tej pory druk produktów dla tego obszaru działalności firmy odbywał się w Radzyminie, natomiast prace introligatorskie w Wyszkowie.

W związku z kolejną inwestycją w powiększający się park maszynowy In-Store Solutions, czyli zakup maszyny Heidelberg VLF, zarząd Quad/Graphics Europe zdecydował o przeniesieniu całej produkcji z Radzymina na teren zakładu w Wyszkowie. Decyzja będzie miała znaczący wpływ na usprawnienie wielu procesów w firmie, unowocześnienie technologii produkcji oraz rozwój na konkurencyjnym rynku POS (ang. point of sale).

– Zakup nowej maszyny oraz koncentracja całej działalności produkcyjnej Quad/Graphics w Wyszkowie, to z biznesowego punktu widzenia najlepsza z możliwych dróg rozwoju naszej firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom zarówno szerszą ofertę produktową, jak i większą elastyczność produkcji – powiedział Jakub Dyląg, Dyrektor Zarządzający Quad/Graphics Europe.

Nowa maszyna VLF Heidelberg oferuje znacznie szybszy proces druku, co z kolei pozwoli na skrócenie czasu finalizacji projektów. Ponadto maszyna umożliwia druk na materiałach niewsiąkliwych, papierach uszlachetnionych foliami, a także zwiększy wydajność druku offsetowego wielkoformatowego.

www.quadgraphics.pl

KL