Logo

Media & maszyny

LFP Industrial Solutions zaprasza na spotkanie przedstawicieli przemysłu przetwórczego tektury

W dniach 11-12 maja 2022 w siedzibie firmy DURST w Lienz odbędzie się kolejne, czwarte już spotkanie przedstawicieli przemysłu przetwórczego tektury. Goście będą mieli okazję wysłuchać inspirujących doświadczeń klientów, firm posiadających rozwiązania do cyfrowego zadruku tektury, a także wziąć udział we wspólnej dyskusji o kierunkach rozwoju.

Podczas ostatniego wydarzenia prezentowano sposoby na to, jak obecne na rynku marki napędzają cyfrową produkcję, dyskutowano na temat wzrostu cen i niedoboru papieru, a także poruszano zagadnienia związane z lakierowaniem w procesie produkcyjnym. Zmieniające się trendy, jak również redukcja masy papieru w celu ograniczenia kosztów i zużycia są istotnymi argumentami, które skłaniają przetwórców do wdrażania cyfrowych rozwiązań.

Studium przypadku – inspiracją dla drukarń

Robert Posch, kierownik operacyjny w Rondo Ganahl w St. Ruprecht – firmie w której poziom produkcji cyfrowej rośnie rocznie o 25-30%, podzielił się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Firma Rondo stała się jednym z pierwszych użytkowników jednoprzebiegowej produkcyjnej cyfrowej linii drukującej Delta SPC 130 produkcji Koenig & Bauer Durst. – Wielkości serii nakładów stale spadają.  Świat przestawia się na produkcję cyfrową – i nie ma co do tego wątpliwości – skomentował Posch. – Od samego początku przenosiliśmy mniejsze nakłady z offsetu i flekso na druk cyfrowy, który oferuje sporo korzyści. Po pierwsze, druk na papierze niepowlekanym jest prostszy, a po drugie drukując na maszynie Delta SPC 130 możemy drukować od 80 do 120 mb na minutę – bez utraty jakości. Ponad to w przypadku podłoży niepowlekanych nie ma potrzeby używania primera.

Jak dodał Posch: – Zdecydowaliśmy się na druk cyfrowy ze względu na czas realizacji zleceń. Klienci coraz częściej wymagają od nas dostarczania produktów w ciągu kilku dni, co w przypadku produkcji konwencjonalnej nie jest możliwe. Lindt Sprüngli  jest doskonałym przykładem klienta, który jest zorientowany na cyfrową produkcję ze względu na zmieniające się sezonowo ekspozycje.

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie

Udział w tego typu spotkaniu branżowym jest świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów, rozmów z ciekawymi osobami, które mierzą się z podobnymi zagadnieniami, a także doskonałą sposobnością do poznania najnowszych trendów w branży.  – To prawdziwy przywilej móc rozmawiać z branżowcami o możliwych rozwiązaniach dotyczących wyzwań. Druk cyfrowy – a więc druk na żądanie – zawsze był technologią o silnych cechach zrównoważonego rozwoju, pozwalającą zmniejszyć zużycie papieru i ilości odpadów – skomentował Robert Stabler, dyrektor zarządzający w Koenig & Bauer Durst.

Do spotkania w Lienz zaprasza także Tomasz Gajkowski, Account Manager w LFP Industrial Solutions. – Technologia cyfrowego druku farbami na bazie wody nabiera coraz większego znaczenia wpisując się znakomicie w trendy związane z ekologią. Rozwiązania Koenig & Bauer Durst dają możliwości drukarniom wyróżnić się na wymagającym rynku produkcji opakowań, np. poprzez obsługę klientów z branży spożywczej, co stanowi ogromną szansę, dlatego warto dołączyć do unikatowego wydarzenia, które odbędzie się 11-12 maja 2022 r. – mówi Tomasz Gajkowski.

Osoby zainteresowane szczegółami Open House prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: + 48 509 971 400 lub e-mail marketing@lfp-industrial.pl