Logo

Media & maszyny

Mimaki zaprezentuje nowe rozwiązania na targach FESPA 2015

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, zaprezentuje najnowszą kolekcję rozwiązań dla branży tekstylnej, w tym gamę szybkich drukarek płaskich i rozwiązań do szybkiego druku z roli na rolę podczas targów FESPA 2015. Targi FESPA 2015 odbędą się w Kolonii, w Niemczech, w dniach od 18 do 22 maja 2015 roku. Firma Mimaki będzie obecna na stoiskach U5 i T11 w Hali 6.

‒ Dostrzegamy dwie kluczowe tendencje wzrostowe w zakresie metodologii produkcji: w produkcji tekstyliów ‒ moda i tekstylia domowe zamiast miękkich materiałów reklamowych ‒ oraz coraz częstsze zastosowanie druku UV, zarówno w drukarkach płaskich, jak i tych do szybkiego druku z roli na rolę. Druk UV otwiera dostęp do nowych rynków, zapewniając wyższą jakość i niższe koszty produkcji. Z kolei projektanci tekstyliów odkrywają korzyści płynące z zastosowania cyfrowych technologii druku i projektowania tekstyliów. Technologia dogania wyobraźnię. To dla nas niezwykle ekscytujący czas ‒ wyjaśnia Mike Horsten, dyrektor generalny ds. marketingu w krajach EMEA w firmie Mimaki Europe. ‒ FESPA to w kalendarzu Mimaki bardzo ważne wydarzenie. Nasze stoiska będą jak zawsze duże, wyraziste i doskonale widoczne, a klienci będą mogli się zapoznać z pomysłami i narzędziami, dzięki którym jeszcze bardziej rozwiną swoją kreatywność.

Stworzone z myślą o branży tekstylnej produkty firmy Mimaki, które zostaną zaprezentowane w czasie targów, obejmują:
Mimaki TS500-1800 ‒ doskonałe rozwiązanie do tkanin meblowych oraz ubrań sportowych, koszulek
i odzieży;
Mimaki TX500-1800 ‒ do druku na materiałach bawełnianych i poliestrowych oraz innych tkaninach;
Mimaki JV300-130/160 ‒ drukarkę sublimacyjną odpowiednią do wszelkiego rodzaju druku, od marketingu odzieżowego po modę;
• specjalistyczne rozwiązania do druku lateksowego do zastosowań przy produkcji tapet z drukiem sześciokolorowym, obejmującym barwy pomarańczową i zieloną.

[galeria=”1″]

Zaprezentowane zostaną również płaskie drukarki Mimaki JFX200-2513 LED umożliwiające druk na różnorodnych podłożach, od akryli po metale, drewno i kamień; zintegrowane plotery drukująco tnące Mimaki CJV150 oraz Mimaki CJV300 do dużego zakresu zastosowań, od oznakowań po banery, naklejki i druk na płótnie; a także płaska drukarka UJF-3042 / UJF-6042 LED, która zapewnia nieograniczone możliwości produkcyjne, w szczególności dzięki funkcji kebab pozwalającej na druk na przedmiotach o cylindrycznym kształcie.

Na targach pojawi się także najnowszy członek rodziny produktów Mimaki, który również będzie pracował na pełnych obrotach: kompaktowy płaski ploter CFL-605RT. Umożliwia zarówno bigowanie, jak i cięcie oraz wykonywanie operacji pozwalających na ekonomiczne, bezproblemowe i szybkie tworzenie i dostarczanie wysokiej jakości projektów. Rozwiązanie to zadebiutowało niedawno podczas wystawy Cosmopack, gdzie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.

‒ Jak widać, na naszym stoisku na targach FESPA każdy znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy, że goście mogą popuścić wodze wyobraźni, a my najprawdopodobniej dotrzymamy im kroku ‒ dodaje Horsten. ‒ To dla naszej branży obiecujący okres. Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni wobec możliwości podzielenia się naszą ofertą z uczestnikami targów.

Firma Mimaki jest na targach nie tylko jednym z wystawców, ale również aktywnie angażuje się w działalność społeczności FESPA. Mimaki weźmie udział w projekcie FESPA Print Inspiration Rally, w ramach którego amerykański autobus szkolny został radykalnie odmieniony i przekształcony we w pełni funkcjonalny kamper z banerami i tekstyliami produkcji Mimaki. Inicjatywa łączy w sobie nowatorskie techniki druku różnych wiodących na rynku marek i ma stanowić inspirację w zakresie kreatywnych zastosowań druku w wystroju wnętrz.

– To proste: nasze słowa potwierdza doskonała jakość wydruku. Można obiecywać wszystko, lecz w ostatecznym rozrachunku wszelkie obietnice weryfikuje ich realizacja. Kiedy usłyszeliśmy o tej inicjatywie, stwierdziliśmy, że wspaniale byłoby pokazać co tak naprawdę jesteśmy w stanie wyprodukować. Liczymy, iż obserwatorzy będą mieli podobne odczucia i odwiedzą nasze stoisko, a przynajmniej zyskają większą świadomość wpływu druku na ich codzienne życie – wyjaśnia Horsten.

W ramach obchodów 40. rocznicy powstania firmy, Mimaki organizuje 18 maja imprezę partnerską pod hasłem „Słodka czterdziestka” w fabryce czekolady Lindt. Horsten wyjaśnia: – Mimaki i Lindt ‒ dwóch wiodących producentów fascynujących produktów! Uznaliśmy, że fabryka czekolady Lindt to doskonałe miejsce, aby zaprezentować jak nieustanne badania i rozwój napędzają słodki smak sukcesu.

OOH magazine jest partnerem targów FESPA 2015.

www.mimakieurope.com

KL