Logo

Media & maszyny

Summa S2 Class 75T – wyższa półka ploterów w Atrium

Summa S2 Class 75T to ploter tnący przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. Jest to najwyższa półka wśród cutterów. Model z literą „T” oznacza że maszyna wyposażona jest w nóż aktywny.

Nóż aktywny w odróżnieniu od wleczonego pozwala na osiągnięcie jeszcze większej precyzji i szybkości cięcia, szczególnie ma to znaczenie przy bardzo drobnych elementach, gdzie kierunek noża zostaje ustawiony dużo szybciej niż ma to miejsce w przypadku noża wleczonego.

Summa S2 Class 75T z nożem aktywnym przeznaczony jest do wysokonakładowego cięcia folii samoprzylepnych, folii odblaskowych i folii kamieniarskich – nacisk noża wynosi 600 g (!). Maksymalna prędkość cięcia sięga 1414 mm/sek. Ploter obsługuje materiały o szerokości do 742 mm.

Na pierwszy rzut oka, to co odróżnia od poprzedników to współczesny design i jeszcze bardziej udoskonalone technologie. Mimo wielu zaawansowanych funkcji dotykowy panel sterowania, wyposażony jest w intuicyjny interfejs, upraszczający obsługę plotera.

Summa S2 Class 75T została wyposażona w 7 razy szybszy procesor, czego efektem jest szybsza obróbka danych zawierająca dane cięcia. W połączeniu z przyspieszoną transmisją danych przez USB w ciągu dnia roboczego można wyciąć większą ilość prac. Jeśli mowa o elektronice to należy wspomnieć, że ploter posiada 16 MB pamięć RAM, 3 mocne „serwo-motory” oraz trzeciej generacji system OPOS X.

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery tnące są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż naszego projektu możemy być pewni, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

Summa S2 Class 75T wyposażona jest jeszcze w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do piaskowania lub odblaskową. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu jak i z komputera.

Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Zaimplementowano także obsługę technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Cała seria ploterów Summa S Class 2 T charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Ma możliwość zamontowania wyspecjalizowanych akcesoriów. Posiada powszechnie uznany i dopracowany systemem prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa długowieczność plotera.

Polskim dystrybutorem ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl