Poligrafia Pierwsza instalacja plotera lateksowego przez SICO Polska

Pierwsza instalacja plotera lateksowego przez SICO Polska

0

SICO Polska zainstalowała pierwszy wielkoformatowy ploter lateksowy Mimaki JV400 – 160LX. Firma, która poszerzyła swój park maszynowy o ploter Mimaki JV400 – 160LX to Print& Media Sp. z o.o. Urządzenie zadebiutowało na majowych warsztatach Dni Druku w Krakowie, organizowanych przez SICO Polska, rozwijając tym samym portfolio ekologicznych maszyn do druku w ofercie Sico.

Ten nowoczesny ploter wielkoformatowy łączy w sobie cechy znane z innych serii maszyn Mimaki, takie jak: wysoka jakość druku, niezawodność, najnowocześniejsza technologia lateksowa, a także oferuje dużo więcej. Nowe, innowacyjne urządzenie jest ekonomiczniejsze w kontekście zużycia energii i daje bardzo wysoką jakość kolorystyczną wydruków wykorzystując bardziej przyjazne środowisku atramenty. JV400LX generuje mniej ciepła (temperatura utrwalania atramentu to 60 °C lub niższa) i zanieczyszczeń, co umożliwia większą elastyczność i szerszy wybór mediów. Do podstawowej palety CMYK dodano atrament pomarańczowy i zielony co sprawia, że wydrukowane kolory są żywe i pełne soczystych odcieni. Urządzenie oferuje maksymalną prędkość 18,2 m2/h w trybie roboczym z maksymalną rozdzielczością druku 1200dpi.

Ponadto Mimaki JV400LX posiada możliwość druku 3 warstw: pierwszego koloru, warstwy białej i drugiego koloru. Druk podkładowy warstwy białej umożliwia odkrycie naturalnego piękna kolorów procesowych, które drukowane są na podłożach przezroczystych z ogromną precyzją i bez konieczności wielokrotnych przejść.

– Te parametry sprawiają, że Mimaki JV400 160LX oferuje bardzo wysoką jakość zadruku, a ulepszona technologia zmiennej kropli umożliwia osiągnięcie punktu o wielkości zaledwie 4 piktolitrów. Bezwonne, ekologiczne atramenty lateksowe, którymi można drukować na mediach powlekanych i niepowlekanych , jakość wydruku oraz bezpłatny RIP, czynią to urządzenie liderem na rynku – mówi Artur Napiórkowski, Brand Manager w SICO Polska, odpowiedzialny za pierwsze wdrożenie tego plotera.

Atramenty lateksowe, utrwalane są zaraz po druku, dzięki czemu wydruki można poddać dalszej obróbce, np. laminacji, zaraz po wyjściu z plotera, co w istotny sposób zwiększa wydajność produkcji.

– Użytkownicy doceniają również funkcję naprawy dysz. Jeśli czyszczenie uszkodzonej dyszy nie przynosi skutku, możliwe jest tymczasowe przywrócenie jakości druku, co niezwykle istotne jest dla zachowania ciągłości produkcji- dodaje Artur Napiórkowski. – Cieszymy się bardzo z pierwszej instalacji plotera lateksowego JV400 160LX dokonanej przez inżyniera firmy Sico Polska – mówi Artur Napiórkowski. – Tym bardziej, że jego nabywcą jest bardzo wymagający klient, z którym współpracujemy już wiele lat.

www.sico.pl