Poligrafia Print Head Doctor – regeneracja głowic drukujących

Print Head Doctor – regeneracja głowic drukujących

0

Firma Plotery24.pl z Lublina jest, jak informuje, prawdopodobnie jedyną w Polsce firmą zajmującą się profesjonalną regeneracją głowic drukujących do ploterów wielkoformatowych oraz drukarek DTG urządzeniem amerykańskiej firmy Print Head Doctor.

Realizacja zamówienia odbywa się wysyłkowo – przesyłasz starannie zabezpieczoną głowicę, a po kilku dniach otrzymujesz za pobraniem paczkę z głowicą po naprawie. Kwota usługi stanowi około 5% wartości nowej głowicy zatem warto dać szanse naszej starej głowicy przed zakupem nowej. Jeżeli płukanie urządzeniem Print Head Doctor nie pomoże to – w najgorszym przypadku – mamy 100% diagnozę, że głowica jest do wymiany.

Serwisanci Plotery24.pl korzystają z pomocy nowoczesnego urządzenia Print Head Doctor z rewersem podciśnieniowym. Dzięki wykorzystywaniu profesjonalnych urządzeń oraz doświadczeniu (dotychczas około 200 głowic) rezultaty regeneracji głowic są bardzo dobre – dla ecosolwentowych głowic Epson DX5 skuteczność płukania regeneracyjnego sięga nawet 8 na 10 przypadków. Jest możliwość płukania także innych modeli głowic np. Epson DX4, DX6, DX7 i wielu innych na atramenty wodne, ecosolwentowe, mildsolwentowe, solwentowe i UV.

Proces płukania regeneracyjnego urządzeniem Print Head Doctor polega na umieszczeniu głowicy w specjalnych uchwytach i zanurzeniu dolnej części głowicy (lustra drukującego) w dedykowanej myjce ultradźwiękowej, w której znajduje się płyn czyszczący (fluid / flush / cleaner). Dodatkowo pompy znajdujące się w urządzeniu poprzez wężyki ze złączkami ciśnieniowo i podciśnieniowo (rewers zwrotny) przepompowują płyn czyszczący przez adapter głowicy (plastikowy element na górze głowicy, w który wkłada się dampery). Cały proces trwa około 30 minut, a temperatura płynu czyszczącego jest pod stałą kontrolą czujników. Podczas płukania regeneracyjnego zużywa się około 0,7 litra fluidu (flusha / cleanera). Jeżeli korzystamy z mniej popularnych na rynku atramentów warto wraz z głowicą przesłać przynajmniej 0,5 litra dedykowanego do swojego tuszu płynu czyszczącego. Firma Plotery24.pl korzysta z płynów uniwersalnych, a płyn dedykowany do unikatowego atramentu zwiększy szanse na skuteczną naprawę regeneracyjną.

Usługę można zamawiać TUTAJ.

KL