Zmiany modelu dystrybucji, cenników i ogólnego pomysłu na markę dotychczasowego lidera rynku przemysłowego DTG spowodowały, że marka Aeoon wraz z polskim dystrybutorem Akonda Tex rozpoczyna bardzo dobrą passę na rodzimym rynku. Aktualnie na rynku produkcyjnego DTG ma więc miejsce niemała rewolucja.
Przewagi komercyjne jak i technologiczne zaprezentowane przez Aeoon zostały zauważone podczas Fespa w Berlinie i pozytywnie komentowane przez firmy zajmujące się masowym znakowaniem odzieży. Na chwilę obecną Aeoon, z zachowaniem najwyższej kultury technicznej, z komponentami w 85% pochodzącymi z Europy, z elastycznym podejściem do klienta oraz – czego oczekuje rynek – doskonałą jakością i odwzorowaniem kolorów, jest najchętniej wybieranym producentem w zakresie maszyn DTG produkujących do 180 koszulek na godzinę.
Szeroka oferta firmy Aeoon pozwala na dobór urządzeń dostosowanych do potrzeb i możliwości użytkownika. Prezentowana na Fespie drukarka Maikuro urzekła Gości znakomitą jakością druku. Jako najmniejsza przemysłowa drukarka na świecie, Maikuro może zadrukować aż do 65 czarnych koszulek przy niskim zużyciu atramentu (zarówno w druku jak i przy czyszczeniu) i energii. Intuicyjne oprogramowanie z obsługą ekranu dotykowego, głowice drukujące Ricoh, gwarantujące wyjątkową jakość nadruków, to dla użytkownika spełniona obietnica wysokiej wydajności przemysłowej DTG w przystępnej cenie! – Nasi Goście doceniają bardzo możliwość wyboru, jaki do tej pory był niewielki na tym rynku. Urządzenia, które mamy w swojej ofercie to najnowsze technologie i najwyższa jakość. Polski inwestor miał do tej pory ograniczone możliwości i skazany był poniekąd na rozmowę z monopolistą. Dlatego nowi producenci na rynku przemysłowego druku DTG to rewolucja! – stwierdza Dominik Szulim – współwłaściciel Akonda Tex.
Z kolei Polyprint zaprezentował nową generację drukarek Texjet DTG o jeszcze większej produktywności i wydajności! Texjet NG120 to drukarka z dwoma głowicami Epson I3200 a Texjet NG130 z trzema, drukującymi bezpośrednio na odzieży. Urządzenia przeznaczone są praktycznie dla wszystkich niezależnie od tego, czy zaczyna się przygodę z drukiem na tekstyliach, czy rozwija się firmę odzieżową. Urządzenie może zadrukować aż do 40 czarnych koszulek na godzinę (w wersji z 3 głowicami). Wdrożony został niezwykle ważny dla użytkowników system automatycznego czyszczenia, niedopuszczający do zaschnięcia atramentu. Za premierą nowego urządzenia idzie również premiera nowych atramentów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością na spieranie i zapewniają wysoką intensywność kolorów!
Swoją ofertę na targach Fespa prezentowała też firma Protek. To włoski producent innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie maszyn do bardzo precyzyjnego cięcia i frezowania szerokiego zakresu materiałów, takich jak wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne, akryl, kompozyt, papier, tektura, drewno, mdf czy tkaniny. Protek tworzy maszyny z myślą o łatwej i bezpiecznej obsłudze – wszystkie rozwiązania mogą być dostosowane i skonfigurowane zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Podstawowe zalety takie jak niezawodność, precyzja i osiągi, zapewniają szybki zwrot inwestycji, dzięki czemu biznes jest bardziej opłacalny. Zastosowanie stali strukturalnej w urządzeniach zapewnia sztywność ramy oraz suwnicy i zapewnia wysoką precyzję realizowanych procesów cięcia czy frezowania. Maszyna posiada napędy we wszystkich osiach z osobnymi silnikami bezszczotkowymi z encoderami, a także kilka stref podsysu na stole roboczym (z niezależnymi pompami). Wymiary powierzchni roboczych łatwo dopasować do aktualnych potrzeb.
– My nie budujemy delikatnych ploterów, my konstruujemy wytrzymałe maszyny do wieloletniej pracy pod dużymi obciążeniami. Przyjedźcie do nas do Włoch na demo, a przekonacie się o naszej wysokiej kulturze technologicznej – powtarza zespół Proteka na każdym kroku. Akonda została wskazana na partnera handlowego firmy Protek w Polsce.