Logo

Media & maszyny

Produkty dla tekstyliów od Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos

Podczas FastTextile, Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos zaprezentowali różnego rodzaju technologie zdobienia materiałów i odzieży: japońską drukarkę DTG do zadruku bezpośrednio na koszulkach – Mutoh ValueJet 405 GT oraz innowacyjne atramenty sublimacyjne Ikonos Ultravision.

Mutoh to najnowsza drukarka DTG japońskiego producenta. Przeznaczona jest do bezpośredniego zadruku koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, chust i innych bawełnianych jak i poliestrowych tkanin. W zależności od produktu stosuje się różnej wielkości wymienne stoły o wielkości do 404 x 584 mm. Atramenty Mutoh DTG są zgodne z uznawanym na całym świecie standardem Oeko-Tex® w najwyższej pierwszej klasie (możliwość używania przez dzieci poniżej 3 roku życia, m.in. bielizna, zabawki).

Atramenty Ikonos UltraVision cechują się bezkonkurencyjnym głębokim kolorem czarnym. Wykracza ona także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor SPOT’owy. Atramenty sublimacyjne Ikonos Ultravision są ekologiczne gdyż cechuje je brak VOC (Lotnych Związków Organicznych). Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków w okresie czasu jest bardzo wysoka. Sam atrament także nie pieni się, przez co wyeliminowano efektu wypadania dysz. Tusze posiadają certyfikat G7.

www.atrium.com.pl | www.ikonos.pl

Więcej nowości z Fast Textile w najnowszym Raporcie Dostawców – pobierz bezpłatnie TUTAJ.

KL