Logo

Media & maszyny

swissQprint NYALA 2 – premiera FESPA 2014

Podczas niedawnych targów FESPA 2014 w Monachium firma swissQprint – szwajcarski producent hybrydowych drukarek wielkoformatowych UV – pokazał najnowsze rozwiązanie – NYALA 2.

Względem wcześniejszego modelu (NYALA) wyróżnia ją przede wszystkim powiększona o 25% powierzchnia stołu roboczego – do rozmiaru 3,2 x 2,02 metry, przy jednoczesnym zachowaniu niezmienionych wymiarów samej maszyny. Dodatkowym wyróżnikiem jest zwiększona prędkość pracy dochodząca do 206 m2/h, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu najnowszej generacji głowic drukujących.

swissQprint NYALA2 jest hybrydową maszyną inkjet UV do zadruku powierzchni płaskich oraz rolowych, przy czym druk z roli wykorzystuje  pełną szerokość urządzenia do 3,2 m. Specjalna listwa z podsysem umożliwia automatyczny zadruk płaskich mediów o niestandardowej długości >3m.

NYALA2 już w standardowej wersji wyposażona jest w 9 kanałów farbowych, które można dowolnie skonfigurować lub stopniowo dokładać w miarę przyjmowanych zleceń. Nie wymaga to żadnych „przeróbek” w maszynie. Decydując się na zakup podstawowej wersji kolorystycznej CMYK, w dowolnym momencie możemy dołożyć dodatkowe opcje, np. LC, LM, primer, lakier, kolor Pantone czy też kolor biały, gdyż „karetka” zaprojektowana została tak, aby umożliwić rozbudowę urządzenia o dodatkowe opcje w najprostszy i najszybszy sposób.

Dzięki zastosowaniu nowej generacji farb rozciągliwych z serii T-inks drukarki swissQprint w tym NYALA 2 mogą z powodzeniem być wykorzystane do zadruku detali, przeznaczonych do termoformowania, co możliwe jest dzięki wysokiemu współczynnikowi rozciągliwości  farb T-ink,  dochodzącemu do 500%.

www.scorpio.com.pl