Logo

Media & maszyny

V-Sign – cięcie na formatki nie tylko dla reklamowców

Atrium Centrum Ploterowe poszerzyło swoje portfolio urządzeń do produkcji grafiki i reklamy wielkoformatowej. Druk na płytach jest już codziennością, aby jednak przygotować formatki, potrzebne jest odpowiednie urządzenie. Jednym z nich jest piła tablicowa.

Opolski dystrybutor wprowadził na rynek polski rynek 2 serie pił amerykańskiego producenta V-Sign: PPRO5 oraz H. Pierwsze egzemplarze w kraju właśnie zostały zainstalowane.

PPRO5 to mobilna i kompaktowa piła pionowa z silnikiem 1.8 kW do cięcia wszystkich rodzajów płyt . Wysokość cięcia w tym modelu wynosi 1625 mm przy długości maksymalnej sięgającej 2450 mm. Możliwe jest domontowanie rozszerzeń dolnych powiększających szerokość o 500 mm z każdej strony. Maksymalna grubość materiału została przez producenta określona na 38 mm. Głowica z silnikiem i piłą tnie materiał w osi pionowej. Cięcie nośnika w poziomie przeprowadzane jest po obróceniu materiału. Za dokładne cięcie odpowiedzialna jest tarcza o średnicy 185 mm. Dokładność cięcia wynosi tylko 1 mm. PPRO posiada poziomy i pionowy wskaźnik środka. Urządzenie waży ok 50 kg i jest łatwo w montażu. Sztywna, stojąca, ocynkowana rama stalowa nie wymaga mocowania ściennego lub podłogowego. V-Sign PPRO5 przeznaczona jest dla agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych oraz średnich zakładów produkcyjnych.
Dodatkowo można rozszerzyć urządzenie o zestaw do podłączenia do kolektora pyłu z przodu maszyny.

[galeria=”1″]

V-Sign serii H (modele H5, H6, H7) to zaawansowane piły tablicowa z możliwością cięcia w osi Y i X (szybki obrót silnika z ostrzem). Piła ta posiada szereg udogodnień m.in.: funkcja „szybki stop” czy możliwość podłączenia kolektora kurzu. Wzmocniona stalowa konstrukcja zapewnia precyzyjne cięcie i stabilną pracę. Przesuw płyty ułatwiają dodatkowe rolki na szynie prowadzącej.
Piła pionowa V-Sign H z długą spawaną stalową ramą posiada maksymalną wysokość cięcia od 1625 mm (dla modelu H5),  1930 mm (H6) do 2100 mm (H7). Długie ramię pozwala na łatwe cięcie dużych płyt: kompozytowych, pleksy ekstrudowanej i wylewanej, PVC spienionego, PVC twardego, aluminium, płyt OSB, z drewna oraz HPL i innych.
Maksymalna grubość cięcia wynosi 38 mm przy dokładności 0.8 mm. Moc silnia w modelach serii „H” została określona na poziomie 1.65 kW.
W zależności od modelu urządzenie waży od 120 do 180 kg. Oba modele do pracy wymagają standardowego podłączenia 230 V.

Polskim dystrybutorem urządzeń V-Sign jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl