Unikalną funkcją jest możliwość zmiany ścieżki papieru z kształtu litery U w prostą, co pozwala na obsługiwanie większej gamy nośników.
Nowe modele znacznie zmniejszają wymogi wolnego miejsca na biurku i pozwalają użytkownikom wybierać najbardziej odpowiednią ścieżkę podawania papieru dla danego nośnika. Dzięki prostej funkcji dźwigni w skanerach można z łatwością zmieniać tor ładowania papieru z kształtu litery U na prosty. Pozwala to obsługiwać więcej rodzajów dokumentów – od paszportów po długie formaty arkuszy z szybkością od 30 do 40 str./min, zależnie od modelu.
– Firma Epson jest znana z innowacji, które — tak jak te nowe produkty — pomagają klientom radzić sobie z różnymi wyzwaniami – powiedziała Agnieszka Wnuczak z Epson. – Wyjątkowa wszechstronność tych skanerów — pozwalająca na dostosowanie ścieżki papieru i tym samym obsługę różnorodnych nośników i zadań przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu zapotrzebowania na miejsce — oznacza, że nawet w środowiskach hybrydowych i współdzielonych, gdzie przestrzeń biurowa jest ograniczona, użytkownicy mogą z łatwością korzystać z wysokiej jakości skanera wspierającego cyfrowy przepływ pracy.
Skanowanie bezprzewodowe jest dostępne na urządzeniach ES-C320W i ES-C380W, a funkcja Epson ScanWay w modelu ES-C380W pozwala użytkownikom korzystać z produktu jako samodzielnego rozwiązania, zlecać skanowanie i wybierać obiegi pracy za pomocą panelu dotykowego urządzenia, eliminując tym samym konieczność korzystania z komputera. Dzięki funkcji Epson Connect użytkownicy mogą skanować do popularnych usług w chmurze takich jak OneDrive, Sharepoint online i Microsoft Teams.
Wszystkie modele są wyposażone w technologie poprawy jakości obrazu i tekstu, w tym przetwarzanie OCR (optyczne rozpoznawanie znaków), funkcje chroniące dokumenty oraz ułatwiające wybór miejsca docelowego lub przepływu pracy.
Firma Epson przykłada ogromną wagę do rozwiązywania problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem i dokłada wszelkich starań, aby wytwarzać swoje produkty nawet w 30% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Jest to istotny krok w kierunku osiągnięcia strategicznego celu, jakim jest rezygnacja z wykorzystania surowców kopalnych do 2050 r.
Więcej materiałów w podobnej tematyce można przeczytać TUTAJ.