Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Canon pokazał, jak wspierać biznes, wykorzystując nowoczesne rozwiązania do druku

Podczas targów drupa 2024 Canon zaprezentował swoje szerokie portfolio. Pod hasłem „The Power to Move” firma przedstawiła, jak we współpracy z partnerami buduje relacje z klientami, dostarczając technologie, wiedzę i wsparcie, tym samym pomagając w rozwoju ich biznesu.

Firma Canon koncentruje się nie tylko na działalności związanej z drukiem, ale także pomaga dostawcom w usprawnianiu codziennych procesów. Możliwe jest to dzięki innowacyjnym modelom biznesowym, które pozwalają na lepszą współpracę i integrację wszystkich zaangażowanych stron. Canon na targach drupa 2024 pokazał również, że odgrywa kluczową rolę w projektach, które pozytywnie wpływają na globalne łańcuchy dostaw i całą branżę druku.

W trakcie targów odwiedzający stoisko Canon mogli zapoznać się z szeroką gamą innowacji z obszaru technologii druku produkcyjnego Canon, w tym m.in.: rozwiązaniami usprawniającymi przepływ pracy Canon PRISMA, mediami do druku, urządzeniami atramentowymi i tonerowymi, maszynami rolowymi i arkuszowymi, systemami wielkoformatowymi oraz rozwiązaniami do produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązania te były wykorzystywane do druku różnorodnych aplikacji podczas pokazów na żywo i prezentowane na stoisku w ramach poszczególnych segmentów: druk komercyjny, publikacje (w tym książkowe), komunikacja promocyjna (w tym direct mail i sprzedaż detaliczna), etykiety i opakowania, dekoracja wnętrz, a także druk wewnętrzny i CAD.

Odwiedzający strefę „Printworks”, mogli porozmawiać o swoich strategicznych i operacyjnych wyzwaniach ze specjalistami Canon zajmującymi się rozwojem biznesu i usprawnianiem przepływu pracy. Mogli również dowiedzieć się, w jaki sposób Canon wspiera dostawców usług druku we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju, przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Porady eksperckie obejmowały wszelkie aktywności – od projektowania rozwiązań po zarządzanie projektami, automatyzację procesów, serwis i wsparcie.

Rozszerzenie portfolio maszyn arkuszowych

Poszerzone portfolio firmy Canon w obszarze urządzeń do druku arkuszowego potwierdza jej pozycję jako lidera na rynku cyfrowego druku produkcyjnego. Na targach drupa 2024 debiutowało nowe urządzenie atramentowe varioPRINT iX1700 (dostępne na rynku w 2025 r.), które umożliwia osiąganie nakładów od 300 000 do 1,5 miliona obrazów A4 na miesiąc. Urządzenie plasuje się pomiędzy docenionymi już na rynku rozwiązaniami: arkuszowym systemem atramentowym varioPRINT iX3200 B3, z którego korzystają od dłuższego czasu klienci z całego świata (jego miesięczna przepustowość gwarantuje wytwarzanie od miliona do pięciu milionów obrazów A4), a serią kolorowych systemów tonerowych imagePRESS V, które od momentu wprowadzenia na rynek EMEA doczekały się ponad 2500 instalacji.

Ponadto Canon rozszerza swoje możliwości w zakresie arkuszowego druku atramentowego w wyższych nakładach, ogłaszając wprowadzenie nowego urządzenia B2, charakteryzującego się dużą wytrzymałością – varioPRESS iV7, które pozwala realizować nakłady do 4,5 miliona obrazów B2 na miesiąc. Na stoisku Canon można było zobaczyć próbki druku i cyfrową symulację urządzenia. Jego pierwsze instalacje zaplanowano na drugą połowę 2025 roku. imagePRESS, varioPRINT iX i varioPRESS tworzą kompleksowe portfolio technologii arkuszowych Canon, które przeznaczone są dla firm o każdej wielkości i o zróżnicowanym charakterze produkcji.

Rozszerzenie portfolio urządzeń rolowych

Dla rynku wysokonakładowych systemów atramentowych, targi drupa 2024 były okazją do światowych premier najnowszych, szybkich urządzeń atramentowych Canon – nowej serii ProStream 2000 i ColorStream 8200. ColorStream 8200 jest kompleksowym, inteligentnym rozwiązaniem do produkcji bloków książek. Dzięki systemowi do wstępnej i finalnej produkcji marki Hunkeler, firma przesuwa granice w możliwości zautomatyzowanej produkcji książek na żądanie. Nowa atramentowa maszyna ProStream 2133 była prezentowana w pokazach na żywo, drukując materiały do direct mail, książki i czasopisma w zmiennych formatach.

Nowości w portfolio urządzeń wielkoformatowych

Dla producentów wydruków wielkoformatowych najważniejszymi technologiami są niedawno wprowadzone na rynek urządzenia wielkoformatowe Arizona 2300 FLXflow z opcjonalnym oprogramowaniem PRISMAelevate XL oraz nowe serie urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF PRO i GP

Na targach prezentowane były również:

– plotWAVE i colorWAVE z serii T, nowej generacji wielkoformatowe urządzenia Canon do druku dokumentacji technicznej. Obie serie T zawierają PRISMA Tech Suite, nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku oraz funkcje bezpieczeństwa zapewniające wysoki stopień ochrony systemów IT.

– szereg rozwiązań i dodatków dla serii Colorado M, poszerzających zakres drukowania aplikacji. Do takich rozwiązań należy: UVgel, FLXture (technologia druku pięciowarstwowego, dzięki której dodawana jest mikrotekstura do drukowanego obrazu), możliwość drukowania nakładek graficznych na przełączniki membranowe oraz nowy zestaw interfejsu Jumbo Roll.

Etykiety i opakowania

Prezentując na swoim stoisku jak przebiega produkcja różnorodnych etykiet oraz opakowań z kartonu i tektury falistej Canon pokazał swoje zaangażowanie w ten segment rynku. Potwierdzeniem tego była pierwsza, nie licząc pokazów w Japonii, prezentacja nowej cyfrowej maszyny do druku etykiet LabelStream LS2000, która ma być dostępna na rynku w 2025 roku. Korzystając z modelu 3D, animacji i próbek produkcyjnych, Canon zaprezentował również swoją koncepcję jednoprzebiegowego, przemysłowego systemu do druku na tekturze falistej o szerokości 1,7 m, który oferuje prędkość produkcyjną 8 000 m2/godzinę przy jakości zbliżonej do offsetu. Na stoisku Edale, firma Canon zaprezentowała na żywo linię do produkcji kartonowych opakowań FL5 zintegrowaną z wycinarką płaską FDC6000 do jednoprzebiegowego zdobienia i finiszingu kartonów.

Jennifer Kolloczek, Senior Director, Marketing & Innovation, Production Printing, Canon EMEA, komentuje: – Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pokazać odwiedzającym szeroki wachlarz innowacji technologicznych, które opracowaliśmy w ciągu ośmiu lat, w ramach naszego długoterminowego zaangażowania w branżę i zrównoważony rozwój. Zgodnie z naszymi ambicjami, by dostarczać innowacje biznesowe dla dostawców usług druku o różnej skali i typie produkcji prezentowaliśmy najszersze w historii portfolio rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego, etykiet i opakowań. Pokazaliśmy też, jak współpracujemy z klientami z wszystkich segmentów rynku, uwalniając ich komercyjny i kreatywny potencjał. Dzięki poradom ekspertów, pokazom linii produkcyjnych i prezentacjom sukcesów klientów w zakresie transformacji biznesowej i zrównoważonego rozwoju, chcieliśmy inspirować dostawców usług druku. Wszystko po to, by mogli rozwijać swoje firmy, pokazując odwiedzającym stoisko targowe, że Canon wspiera ich w realizacji celów biznesowych.

– Nasze dwie nowe arkuszowe technologie atramentowe B3 i B2 są doskonałymi przykładami tego, jak innowacje Canon pozwalają na poszerzanie granic zaangażowania w rynek druku komercyjnego. Pokazaliśmy naszą siłę w segmencie, który Canon rozwija od początku dzięki najlepiej sprzedającej się maszynie varioPRINT iX3200. Wzmacniamy także przewagę w obszarze druku atramentowego bez względu na wysokość realizowanych nakładów i niezależnie od tego, czy klienci przechodzą całkowicie na druk atramentowy, czy też pracują w trybie hybrydowym. – dodaje Kolloczek.

Szeroka gama prezentowanych nośników druku Canon wspiera dostawców usług druku w zmniejszaniu śladu węglowego

Odwiedzający targi drupa 2024 mogli zapoznać się z pełną gamą nośników Canon, wśród których znajdują się różnorodne media m.in. arkusze cięte, media do szybkiego druku atramentowego, nośniki wielkoformatowe do dokumentów technicznych oraz zastosowań graficznych.

Podczas rozmów z ekspertami Canon, dostawcy druku mogli idealnie dopasować media do swoich potrzeb produkcyjnych. Canon zaprezentował również próbki nowej serii najwyższej jakości papieru Red Label Zero A4 do druku biurowego i profesjonalnego. Jest to najnowszy dodatek do gamy papierów Canon Zero, zaprojektowanej w celu zmniejszenia śladu węglowego poprzez obniżenie emisji CO2 w trakcie produkcji. To przykład zaangażowania firmy Canon w projekty klimatyczne, mające na celu zrekompensowanie pozostałych emisji CO2. Nowy asortyment będzie dostępny w nadchodzących miesiącach, ale odwiedzający stoisko Canon mogli odbierać już zestawy próbek.


Więcej newsów z branży TUTAJ.