
Centralną postacią nowej strategii jest Frugon – „właściciel” marki, utrzymany w nostalgicznej estetyce przełomu lat 90. i 2000. Dzięki połączeniu absurdu, humoru i autentyczności Frugon uosabia unikalny klimat FRUGO. Swoją podróż rozpoczyna od… USA.
W latach 90. egzotyczne owoce symbolizowały w Polsce nowoczesność. Dziś to polskie smaki przyciągają uwagę zagranicznych konsumentów swoją egzotycznością. FRUGO, dzięki recepturom opartym na rodzimych owocach „jak ze słoika u babci”, wyrusza w świat. Kultowe warianty, od Czarnego z nutą winogron, porzeczki i aronii, przez Zielone z agrestem i jabłkiem antonówką, Żółte z morelą, mirabelką i pigwą, po Czerwone (truskawka, wiśnia, czerwona porzeczka), a także limitowane Różowe (malina, poziomka, rabarbar) i Białe (biała porzeczka, morwa), powracają w odświeżonej odsłonie, zachowując swoje charakterystyczne barwy. Tym samym FRUGO wzmacnia swoje korzenie i wprowadza nową jakość z polskim twistem.
– FRUGO zawsze było marką, która odważnie przecierała szlaki. Nasze wejście na rynki zagraniczne to test, jak napój o polskich korzeniach i smakach odpowie na potrzeby globalnych konsumentów. Wracamy do esencji FRUGO, łącząc to, co dawne, z tym, co nowe – mówi Wiesław Włodarski, Prezes FoodCare.
Wraz z pojawieniem się produktów na półkach zagranicznych sklepów startuje kompleksowa kampania 360°, obejmująca premierowy spot, działania digital, aktywności w social mediach, współpracę z twórcami oraz niestandardowe formaty treści. Napój według nowej receptury, opartej na smaku polskich owoców, w kultowej szklanej butelce 300 ml z klikającym kapslem, będzie dostępny również w Polsce. Już w marcu odmienione FRUGO pojawi się w sklepach sieci Żabka.
Nowa strategia, nowy bohater, powrót do kultowych elementów i globalne ambicje – FRUGO rozpoczyna kolejny rozdział swojej historii, łącząc przeszłość z przyszłością w charakterystycznym, niepowtarzalnym stylu.
Więcej newsów z branży TUTAJ.