Logo

POS Stars

Dodatkowa nagroda w konkursie POS STARS dla zgłoszeń w kategorii Display’e kartonowe

Tegoroczna edycja konkursu POS STARS odnotowała rekordową liczbę zgłoszeń. Firma Alma Trend Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor oprogramowania EngView Display Designer zdecydowała się ufundować dodatkową nagrodę – oprogramowanie do projektowania POS-ów. Firma wyłoni swojego faworyta w kategorii Display’e kartonowe. 

– Tradycją stało się, że podczas FestiwaluDruku.pl prezentujemy premierowo maszyny i urządzenia do druku. Tak będzie także i w tym roku. Jednak z myślą o firmach zajmujących się produkcją systemów prezentacji POP/POS przygotowaliśmy dodatkową niespodziankę. Wraz z naszym Partnerem, firmą EngView Systems Sofia JSC, producentem oprogramowania EngView Display Designer, postanowiliśmy docenić kreatywność, pomysłowość oraz jakość projektów i realizacji zgłoszonych do konkursu POS STARS 2017. Zwycięzca najlepszego  projektu na display reklamowy w kategorii Kartonowe otrzyma oprogramowanie EngView Display Designer w wersji Art Bundle. EngView Display Designer, dzięki wykorzystanej technologii projektowania parametrycznego, pozwala na stworzenie kształtów oraz realistyczne modelowanie 3D. A wszystko to po to, aby móc przetworzyć marzenie w prawdziwy koncept – powiedział Dawid Sawicki – Product Manager w firmie Alma Trend Sp. z o.o., wyłącznego dystrybutora oprogramowania na Polskę. Co najważniejsze, oprogramowanie jest zintegrowane z pakietem Adobe Illustrator, dzięki czemu znakomicie łączy projekty dwuwymiarowe z grafiką przeznaczoną do druku.  EngView Display Designer to idealne i przyjazne narzędzie do projektowania i produkcji innowacyjnych opakowań i prezenterów POP/POS – zakończył Dawid Sawicki. 

Oprogramowanie EngView dzieli się na trzy pakiety.

Package Designer – program do projektowania opakowań, którego podstawą są bazy gotowych projektów opakowań w standardach ECMA i FEFCO. Użytkownik może wybrać projekt i w prosty sposób dopasować jego rozmiar do bieżących wymagań. Jest to o tyle istotne, że w przypadku projektów opakowań zmiana jednego wymiaru najczęściej wymusza modyfikację kilku innych parametrów. Wystarczy zmienić grubość tektury, by linie gięcia i wycinania wymagały korekty. W przypadku oprogramowania EngView, wszystkie niezbędne zmiany dokonują się automatycznie – odpowiednie parametry są ze sobą powiązane. W dodatku posiadamy tu możliwość tworzenia projektu opakowania z różnych komponentów z bazy gotowych części. Program posiada wiele modułów, ułatwiających proces produkcji zarówno jednego opakowania, jak również przygotowania sztancy z optymalnym wykorzystaniem zadanego obszaru materiałowego. Dzięki modułowi 3D, projektant może przesłać klientowi wzór opakowania wraz z instrukcją składania i naniesioną grafiką. Pliki 3D generowane są w popularnym formacie PDF, co obecnie umożliwia podgląd niemalże na każdym urządzeniu typu komputer, tablet, czy nawet smartfon. Package Designer może zostać wyposażony w moduł CAM, co umożliwia bezpośrednie wygenerowanie pliku do plotera tnąco – bigującego.

Display Designer – Program posiadający wszystkie funkcje Package Designera, jednak różni się bazą projektów. W tym przypadku jest to zbiór gotowych form prezenterów POS/POP. W dodatku posiada też projekty mebli z lekkich płyt strukturalnych.

Gasket Designer – Program jak wyżej, zawierający bazę gotowych uszczelnień płaskich do wycinania ploterem. 

Wersja demonstracyjna do pobrania ze strony KLIKNIJ.

 

MW