Logo

Trade marketing

dACH! Dominikańska ze złotą statuetką w konkursie PRCH Retail Awards

Projekt dACH! Dominikańska otrzymał złotą statuetkę za Wydarzenie Roku w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branży Retail – PRCH Retail Awards. W ścisłej rywalizacji wzięły udział dwie aplikacje zgłoszone przez G City (dawniej Atrium European Real Estate) – wspomniany dACH! Dominikańska oraz nominowany do konkursu Dyrektor Centrum Handlowego Promenada Tomasz Hoffman w kategorii Dyrektor Roku.

dACH! Dominikańska to wyjątkowe miejsce spotkań i pozytywnych wrażeń, ze strefą barową i punktem gastronomicznym oraz przepięknym widokiem na centrum Wrocławia, znajdujące się na dachu Galerii Dominikańskiej. Powstało ono poprzez oryginalną aranżację zwykłego, użytkowego parkingu zewnętrznego na czwartym piętrze. Tymczasowa przestrzeń eventowa stała się sceną dla wydarzeń o różnej tematyce, dedykowanych bez względu na wiek wszystkim wrocławianom oraz turystom, a przede wszystkim osobom lubiącym dobrą zabawę, muzykę i aktywny styl życia. Wpisała się w trend, w którym coraz więcej osób chce doznawać ciekawych przeżyć, spotykać interesujących ludzi i spędzać miło czas ze znajomymi i rodziną.

Jury konkursu PRCH Retail Awards doceniło projekt dACH! Dominikańska za niezwykle oryginalny pomysł i wyjątkową realizację, będące odpowiedzią na wyzwania z jakimi mierzy się Galeria Dominikańska. Są nimi brak przestrzeni na wydarzenia rozrywkowe wewnątrz obiektu oraz bliskość starego miasta, które oferuje wrocławianom setki interesujących wydarzeń. dACH! stał się jedynym w skali rynku eventem realizowanym w niepowtarzalnej formule non stop. Wyjątkowość projektowi nadało przede wszystkim miejsce jego realizacji. Odległy, niezadaszony fragment parkingu na czwartej kondygnacji budynku, stał się jedną z najbardziej gorących letnich miejscówek we Wrocławiu. Przyciągnął tysiące klientów i odmłodził wizerunek centrum.

dach

– Poziom projektów, z którymi przyszło nam w tym roku konkurować był naprawdę bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie nasz dACH! Dominikańska otrzymał złotą statuetkę – mówi Małgorzata Komarczuk, Group Head of Marketing, G City Europe i dodaje – Postanowiliśmy zrobić coś niezwykłego! Pomysł, do którego doszliśmy w wyniku analiz, prześledzenia opinii klientów, wpisów pozostawianych na portalach turystycznych oraz spostrzeżeń zdobytych w toku pracy marketingowej przy Galerii Dominikańskiej, był bardzo ambitny i wychodził znacznie poza ramy działań stricte komunikacji marketingowej! Jednak przeświadczenie, że doszliśmy do czegoś wyjątkowego, obudziło w całym zespole odwagę do realizacji przedsięwzięcia. Przeprowadziliśmy transformację miejsca obejmującą wybudowanie baru, stworzenie przytulnego miejsca do spotkań, występów i tańców. Przygotowaliśmy pełną komunikację nowej przestrzeni i kompleksowy projekt atrakcyjnych wydarzeń, takich jak koncerty, spotkania, warsztaty, potańcówki, silent disco, które odbywały się non stop, każdego dnia przez 13 tygodni lata na dachu Galerii Dominikańskiej. Wtedy jeszcze dach galerii był po prostu parkingiem. Jednak w ciągu kilku miesięcy i w toku wytężonej pracy zespołu, zamienił się w dACH! Dominikańska – niezwykłe miejsce spotkań we Wrocławiu z epickim widokiem na panoramę miasta. Miejsce, które odwiedziło w 2,5 miesiąca ponad 60 000 osób! A w kolejnym roku już ponad 140 000.


Więcej newsów z branży TUTAJ.