Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Metsä Board z najlepszą oceną za transparentność w zakresie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

Fot. Metsä Board

Metsä Board, która wchodzi w skład Metsä Group, została uznana za lidera w zakresie transparentności korporacyjnej oraz wyników przeciwdziałania zmianom klimatu i bezpieczeństwa wodnego przez światową organizację non-profit CDP, zapewniając sobie miejsce na corocznej „Liście A”.

W oparciu o dane zgłoszone w kwestionariuszach CDP z 2023 roku dotyczące zmian klimatu i bezpieczeństwa wodnego, Metsä Board jest jedną z niewielu firm, które uzyskały podwójną ocenę „A” – spośród 23 000 ocenionych firm. W kwestionariuszu dotyczącym lasów Metsä Board uzyskała ocenę A-.

– Mamy ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym produkcję w 100% bez udziału energii z paliw kopalnych i surowców oraz zmniejszenie zużycia wody w procesach produkcyjnych do końca 2030 roku. W naszych źródłach dostawy drewna promujemy gospodarkę leśną zapewniającą zachowanie zdolności regeneracyjnych lasów. Wysoki wynik w ocenach CDP rok po roku oznacza wielkie uznanie dla naszej systematycznej pracy. – mówi Mika Joukio, CEO Metsä Board.

To już ósmy rok, w którym Metsä Board znalazła się na listach CDP: Klimat Lista A i Woda Lista A. Działania podejmowane przez firmę w celu osiągnięcia celów wyznaczonych na 2030 rok w zakresie zmian klimatycznych i zużycia wody są publicznie dostępne w szczegółowym i interaktywnym planie działań na stronie internetowej firmy.

Coroczny proces ujawniania i oceny danych środowiskowych przez CDP jest powszechnie uznawany za złoty standard w zakresie korporacyjnej transparentności środowiskowej. Pełna lista firm, które znalazły się na tegorocznej Liście A CDP jest dostępna tutaj, wraz z innymi publicznie dostępnymi wynikami firm.


Więcej newsów z branży TUTAJ.