Logo

Media & maszynyDruk Cyfrowy

Boris Manev na stanowisku dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe

Nowy dyrektor zamierza przyspieszyć ewolucję marki Epson w stronę zrównoważonego rozwoju i zwiększać wartość oferowanych przez nią w tym zakresie technologii.

Zarząd Epson Europe wyznaczył Borisa Maneva na stanowisko dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego. Jego nominacja to efekt przyspieszenia w organizacji programu zrównoważonego rozwoju i dekarbonizacji. Celem Epson jest osiągnięcie do 2050 r. ujemnego bilansu emisji dwutlenku węgla i rezygnacja z wykorzystania zasobów kopalnych. Plany te wynikają ze średnioterminowej strategii korporacyjnej oraz wizji i zobowiązań środowiskowych.

Boris Manev dołączył do firmy Epson w 2011 r. jako specjalista ds. ochrony środowiska, a w 2018 został dyrektorem ds. zrównoważonego rozwoju i kontaktów z rządami w Epson EMEAR. Przed dołączeniem do struktur Epson współpracował z norweską organizacją pozarządową, zajmującą się ochroną środowiska i promującą zrównoważone technologie w UE. Był również współzałożycielem ekologicznego ruchu młodzieżowego i organizacji pozarządowej w rodzinnej Macedonii, których celem było zwiększanie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju wśród młodzieży.

– Epson ma długą historię tworzenia energooszczędnych, kompaktowych i precyzyjnych produktów, a obecnie spółka jest liderem w dziedzinie zrównoważonych technologii. Zależy mi na przyspieszeniu dalszej transformacji w kierunku zrównoważonego rozwoju we wszystkich obszarach naszej działalności. Chcę realizować wizję środowiskową 2050 w zakresie dekarbonizacji i komunikować w tym kontekście wartość naszych produktów i usług – powiedział Manev, komentując swój awans.

Dodał również: – Epson ma wspaniały, oddany, pełen pasji i wysoko wykwalifikowany zespół ds. zrównoważonego rozwoju. – Z chęcią do niego dołączam, by wspólnie dostarczać lepsze technologie, które poprawiają jakość życia społeczności w których działamy i którym służymy w całej Europie. Szczególnie zależy mi na uświadamianiu decydentom, że zysk i zrównoważony rozwój nie muszą wzajemnie się wykluczać. Tak samo krótkoterminowe założenia ekonomiczne mogą iść w parze z długoterminowymi celami zrównoważonego rozwoju dzięki integracji z korporacyjnymi modelami i programami biznesowymi.

Manev ma tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii i komunikacji międzynarodowej, uzyskany na Uniwersytecie Amerykańskim w Paryżu oraz tytuł magistra w dziedzinie zarządzania środowiskiem i zasobami na Vrije Universiteit w Amsterdamie. W czasie wolny wolnym uprawia karate tradycyjne, crossfit, wspinaczkę górską i narciarstwo.


Więcej newsów z branży TUTAJ.