Logo

Media & maszynyEtykiety i opakowania

Nowe, w całości tekturowe opakowania czekoladowych słodyczy od Metsä Board

Fot. Metsä Board

Dzięki specjalistycznej wiedzy o tekturze, Metsä Board pomogła w opracowaniu innowacyjnych i zrównoważonych opakowań dla niemieckiej marki czekoladowej – SchokoSchatz.

SchokoSchatz to ekologiczne czekoladowe przysmaki z certyfikatem Fairtrade, dostępne w dwóch wariantach – dla dzieci i dla dorosłych. Ważną cechą tego nowego produktu jest jego opakowanie, wykonane z tektury z włókien pierwotnych Metsä Board, które podkreśla zaangażowanie SchokoSchatz w ochronę środowiska.

Do produkcji tego opakowania wykorzystywana jest powlekana dyspersyjnie tektura barierowa MetsäBoard Prime FBB EB, która nadaje się do recyklingu i kompostowania. Podobnie jak wszystkie gatunki tektur Metsä Board, jest ona wytwarzana z włókien pierwotnych, pozyskiwanych z lasów północnych, które są zarządzane w sposób zrównoważony. – W przypadku SchokoSchatz tektura służy nie tylko jako bezpieczny materiał na opakowanie zewnętrzne, ale stanowi również pośrednią barierę przed tłuszczem i wilgocią, co umożliwia pakowanie małych niespodzianek wewnątrz czekoladowej kuli w tekturę zamiast w plastik. – powiedział kierownik sprzedaży Metsä Board, Hans-Peter Kollmannsberger.

Metsä Board
Fot. Metsä Board

– Opakowanie SchokoSchatz było wyzwaniem, ale warto było podjąć ten wysiłek. – podsumowuje Betty Winkler, założycielka SchokoSchatz e.K. Firma jest start-upem z Bawarii, który specjalizuje się w produkowaniu w zrównoważony sposób czekoladowych niespodzianek z surowców organicznych, które posiadają certyfikat Fairtrade. Przedsiębiorstwo wspiera organizację Ozeankind® e.V. w walce z odpadami z tworzyw sztucznych, jako jej członek sponsorujący. – Nasz pomysł stworzenia zrównoważonej czekoladowej niespodzianki został bardzo dobrze przyjęty przez młodych testerów oraz ich rodziców. Ta pozytywna reakcja skłoniła nas do udostępnienia SchokoSchatz również dorosłym. W końcu zrównoważona przyjemność z konsumpcji i opakowania o zmniejszonej zawartości plastiku są ważne dla ludzi w każdym wieku. – dodaje Winkler.

Niespodzianki SchokoSchatz są dostępne w dwóch wersjach: „SchokoSchatz dla dzieci” i „SchokoSchatz dla przyjaciół”. Wspaniałe niespodzianki, umieszczone wewnątrz czekoladowych kul są wykonane w 100% z naturalnych materiałów. Są to między innymi różne kamienie jubilerskie, które można kolekcjonować i wymieniać, a także talizmany i drobne upominki wyrzeźbione w steatycie. Kenijski dostawca produktów ze steatytu jest zweryfikowany i certyfikowany w zakresie sprawiedliwego handlu przez stowarzyszenie Weltladen-Dachverband od 2014 roku.


Więcej newsów z branży TUTAJ.