Logo

Event MIX

Optymistyczne prognozy MICE | Karolina Niementowska, Górskie Resorty

Branża MICE w hotelach grupy Górskie Resorty przeżywa dynamiczny rozkwit – kalendarze konferencji i szkoleń szybko się zapełniają, a liczba dużych realizacji systematycznie rośnie. O szczegółach oferty mówi Karolina Niementowska, dyrektor komunikacji i sprzedaży MICE w grupie Górskie Resorty.

tam

Jak ocenia Pani rozwój segmentu MICE w grupie Górskie Resorty na przestrzeni ostatnich miesięcy?

Kalendarze konferencji i szkoleń w hotelach grupy Górskie Resorty sukcesywnie się zapełniają. Branża MICE rozwija się w naszej grupie dynamicznie. Notujemy systematyczny wzrost realizacji powyżej 200 osób oraz stabilne zainteresowanie wydarzeniami o średniej skali. Pierwsze półrocze oceniamy pozytywnie, w najbliższym czasie mamy zakontraktowanych kilkadziesiąt wydarzeń MICE o bardzo zróżnicowanym charakterze. A na jesień patrzymy z jeszcze większym optymizmem. To efekt atrakcyjnej oferty obiektów, która pozwala nam gościć i organizować eventy o różnorodnym charakterze – od ekskluzywnych wydarzeń na wyłączność po duże, plenerowe realizacje.

Czy może Pani podzielić się szczegółami?

Dla przykładu: wiosna w Osadzie Śnieżka upłynie pod znakiem dużych zlotów motoryzacyjnych. Równolegle w innych naszych hotelach odbywają się wielkoskalowe eventy firmowe. Dodatkowo, co również nas cieszy, notujemy też rosnącą lojalność klientów, którzy wracają do nas wielokrotnie, potwierdzając jakość i dopasowanie naszych usług do swoich potrzeb.

Kończą Państwo prace nad kolejnymi przestrzeniami. Jakie oferują one możliwości?

Aktualnie na ukończeniu są dwie nowe przestrzenie MICE powered by Górskie Resorty. Pierwsza z nich powstaje w – otwartym już dla gości – Forest Park w Świeradowie-Zdroju. Tamtejsze centrum konferencyjno-szkoleniowe będzie idealną przestrzenią na event dla 500 gości. Z kolei w Szklarskiej Porębie powstaje The View Mountain. Kompleks ośmiu budynków z pokojami i apartamentami w czterogwiazdkowym standardzie zapewni komfort dla gości konferencji i szkoleń, a organizatorom tych wydarzeń zaproponuje imponującą przestrzeń. Jej sercem stanie się sala konferencyjna na niemal 1000 osób, z możliwością podziału na kilka niezależnych przestrzeni, uzupełniona o przestronne, designerskie foyer. Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca 2026 r. i wtedy organizatorzy eventów będą mogli już skorzystać z największego w Szklarskiej Porębie centrum szkoleniowo-konferencyjnego.

Państwa oferta jest niezwykle zróżnicowana. Czy może Pani podsumować, jakimi przestrzeniami dysponuje grupa Górskie Resorty?

Największą powierzchnią dla konferencji i szkoleń dysponuje aktualnie pięciogwiazdkowy hotel Crystal Mountain w Wiśle, który doskonale wykorzystuje swoje atuty i zapełnia kalendarz na co najmniej kilka miesięcy do przodu. Nie jest to bynajmniej nasze ostatnie słowo. Widzimy potencjał w MICE. Dlatego za kilka miesięcy oddamy do użytku przestrzenie konferencyjne we wspomnianym już Forest Parku w Świeradowie-Zdroju, który otworzyliśmy dla gości pod koniec stycznia. Do naszej grupy należą:

Liczba sal: 11

Maksymalna liczba uczestników: 800

mice

Liczba sal: 7

Maksymalna liczba uczestników: 300

mice

Liczba sal: 5

Maksymalna liczba uczestników: 200

mice

 

Liczba sal: 4

Maksymalna liczba uczestników: 200

mice

Liczba sal: 1

Maksymalna liczba uczestników: 140

mice

 

Liczba sal: 5

Maksymalna liczba uczestników: 350

mice

Liczba sal: 5

Maksymalna liczba uczestników: 250

mice

 

W realizacji:

Liczba sal: 3

Maksymalna liczba uczestników: 500

mice

Liczba sal: 1

Maksymalna liczba uczestników: 1000

mice

 

Rozmawiała Małgorzata Malinowska-Krawczyk

 


Więcej materiałów o podobnej tematyce TUTAJ.