Logo

Marketing MIX

Optymizm + know-how – wywiad

Najnowsza kampania pod hasłem „Optymizm to połowa sukcesu, reszta to know-how” promuje Poznań. Skierowano ją głównie do biznesmenów, ale także do turystów i studentów. W telewizji CNN wyemitowano 240 spotów, a w Warszawie i Wrocławiu zawisły  billboardy. O poznańskiej kampanii rozmawiamy z Pawłem Woźniakiem z Biura Promocji Miasta Poznania.

OOH magazine: Kampania składa się z kilku części, m.in. z kampanii outdoorowej oraz działań ambientowych i w internecie. Czy Państwa zdaniem taka forma promocji jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem jeśli chodzi o promocję miasta?

Paweł Woźniak: Przygotowując kampanię wizerunkową z elementami funkcjonalnymi zdecydowaliśmy się wykorzystać kilka kanałów komunikacyjnych. W ramach OOH zdecydowaliśmy się na siatki wielkoformatowe, reklamę na taksówkach, standy reklamowe w centrach biznesowych. Wykorzystywaliśmy również internet oraz prasę. Naszym zdaniem jak najszersze docieranie do naszych grup docelowych, a przez to budowanie odpowiedniego wizerunku, jest bardzo korzystne dla miasta.

OOH: Czy jest to pierwsze tego typu kampania, do której wykorzystane zostały różnego rodzaju nośniki reklamowe?

PW: Wiedząc, jak istotne jest docieranie do naszych odbiorców, miasto Poznań od wielu już lat w swoich kampaniach wykorzystuje różnego rodzaju nośniki reklamowe. Planowanie kampanii musi opierać się na wielu rodzajach nośników.

OOH: Jak wyglądały prace nad layoutami plakatów na billbordach i w tytułach prasowych (czym się Państwo kierowali przy ich wyborze)?

PW: Wybierając kreację kierujemy się zgodnością z założeniami strategii promocji marki miasta, zwracamy uwagę na czytelność, przejrzystość, innowacyjność i nowoczesne podejście. Ważne, aby komunikat nie był „przegadany”. Istotna jest spójność plakatu z reklamą prasową.

OOH: Kampania ruszyła z początkiem listopada. Czy na tym etapie możecie Państwo powiedzieć, czy spełniła ona już Państwa oczekiwania, zamierzone cele?

PW: Kampania faktycznie ruszyła z początkiem listopada i całkowita komunikacja skończy się 31 grudnia 2009 r. Na obecnym etapie nie mamy jeszcze konkretnych badań dotyczących realizacji naszych celów. Jednak przy założeniu, że wszystkie elementy kampanii będą współgrać, to z efektów powinniśmy być zadowoleni.