Polski Holding Hotelowy udostępnia pokoje w hotelu Renaissance, w których pacjenci onkologiczni Instytutu Matki i Dziecka wraz z opiekunami będą oczekiwać na wyniki badania pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pozwoli to na zabezpieczenie pacjentów znajdujących się już na oddziale, przesiewowe badanie stanu zdrowia pacjentów oraz wyznaczenie dalszego postępowania.
Przedłużający się stan pandemii COVID 19 spowodował ograniczenia wizyt u Pacjentów Instytutu Matki i Dziecka. Najbardziej dotknięci są Pacjenci Kliniki Onkologii Dzieci i Młodzieży, którzy na co dzień przebywali w oddziale ze swoimi rodzicami lub opiekunami. Polski Holding Hotelowy udostępnia na czas stanu epidemii pokoje w Renaissance Warsaw Airport Hotel, w których przebywać będą pacjenci onkologiczni Instytutu Matki i Dziecka wraz z opiekunami. Pacjenci, zanim trafią bezpośrednio na oddział w celu planowego leczenia, zostaną poddani testowi w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pozwoli to na zabezpieczenie znajdujących się już na oddziale osób oraz przesiewowe badanie stanu zdrowia pacjentów oraz wyznaczenie dalszego postępowania.
– Mimo obecnego stanu epidemiologicznego w Polsce, leczenie pacjentów onkologicznych nie może zostać zawieszone. – mówi prof. Anna Raciborska, Kierownik Kliniki Onkologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. – Zależy nam, by kontynuować leczenie, jednocześnie zabezpieczając pacjentów oraz zespół oddziału. Każdy pacjent oraz opiekun zostaną poddani testowi na koronawirusa, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że wszyscy pacjenci oraz personel są bezpieczni. Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, dr n. med. Tomasz Maciejewski dodaje –W ten sposób ograniczamy przeniesienie koronawirusa bezpośrednio do Kliniki, co ochroni i pacjentów, i personel.
Udostępnienie pokoi przez Polski Holding Hotelowy to ogromne wsparcie dla Instytutu Matki i Dziecka. Pokoje będą wykorzystywane w systemie rotacyjnym – po otrzymaniu wyniku testu pacjent wraz z opiekunem zostaną przyjęci na oddział, co pozwoli na tymczasowe zakwaterowanie kolejnych osób. Co istotne, goście nie będą przebywać w tych samych pokojach. Zanim w danym pokoju zostanie przyjęty kolejny gość, miną trzy dni. W przypadku pozytywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa, pokój zostanie zdezynfekowany.
– Spółka Polskiego Holdingu Hotelowego od samego początku podejmowała szereg działań, które pomagają wygrać tą nierówną walkę z epidemią. Wokół nas jest wiele osób oraz instytucji, które potrzebują wsparcia, w tym trudnym czasie dlatego tak ważne jest niesienie pomocy gdzie tylko jest to możliwe. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy wspierać pacjentów onkologicznych z Instytutu Matki i Dziecka wraz z ich opiekunami, stwarzając im bezpieczne warunki do oczekiwania na wyniki badań. To jest naprawdę ogromna wartość – podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.
Dorota Kleszczewska, Prezes Zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, która koordynuje pomoc, podkreśla wymiar współpracy – W dzisiejszych czasach niezwykle istotna jest współpraca wielu środowisk biznesowych, mimo trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się branża turystyczna, deklaracja pomocy ze strony Polskiego Holdingu Hotelowego przyszła bardzo szybko, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni – podkreśla.
Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest nowoczesne zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. W PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni go drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH jest liderem we wprowadzaniu nowych marek hotelowych na polski rynek, takich jak: Courtyard by Marriott, Hampton by Hilton, Renaissance, Moxy, a w planach ma otwarcie nowego hotelu marki Vīb oraz Le Méridien.
Instytut Matki i Dziecka to instytut naukowy i jednostka naukowo-badawcza, nadzorowana przez Ministra Zdrowi. Ośrodek posiada III stopień referencyjności w zakresie perinatologii. Instytucję charakteryzuje kompleksowe podejście do zagadnienia opieki nad kobietą i dzieckiem w trakcie ciąży i po narodzinach, również ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową, neurologiczną czy genetyczną. W skład Instytutu wchodzi 9 specjalistycznych klinik oraz 28 poradni.