Trade marketing Ds smith wprowadza ekologiczne rozwiązania dla materiałów pos

Ds smith wprowadza ekologiczne rozwiązania dla materiałów pos

0

DS Smith, wiodący producent ekologicznych opakowań, opracował nowy produkt – EKOlogiczny POS. Dzięki użyciu m.in. tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki czy papierowej taśmy klejącej, standy i ekspozycje reklamowe będą mogły być w pełni przetwarzane.

86% konsumentów w Europie uważa, że głównym problemem współczesnego świata są kwestie ochrony środowiska [1]. Klienci twierdzą, że marki powinny troszczyć się o otoczenie, w którym funkcjonują, a innowacyjne opakowania to jeden z najprostszych sposobów [2].

Z tego względu coraz więcej sieci handlowych wdraża rozwiązania mające na celu zamianę plastiku na papier. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, DS Smith zaprojektował EKOlogiczny POS. Używa w nim tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki, tekturowych palet oraz papierowej taśmy klejącej. Dzięki temu rozwiązaniu firmy zaoszczędzą czas potrzebny na oddzielanie plastikowych elementów konstrukcji do recyklingu.

• Tekturowy hak
Plastikowe haki są powszechnie stosowane do zawieszania produktów na standach. Dzięki wprowadzeniu tekturowych zamienników, pracownicy sklepów w łatwy sposób będą mogli oddać POS do recyklingu.

• Tekturowe listwy cenowe
Listwa cenowa wykonana w 100% z tektury z okienkami umożliwiającymi umieszczenie i wymianę cen sprawi, że stand w całości trafi na makulaturę.

• Podpory papierowe pod półki
W POS-ach zazwyczaj zamocowane są niewidoczne plastikowe klipsy. Bywają trudne do oddzielenia, ponieważ są na stałe zamontowane w półce. Z tego względu często POS-y nie podlegają recyklingowi. Dzięki papierowym podporom recykling całego standu będzie możliwy. Dodatkowo, papierowe podpory są wykonane z włókna naturalnego, które rozkłada się w ciągu 90 dni. Podpory, nazwane klik-klakami, posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), co oznacza, że zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.

• Tekturowe palety KayPal
Tekturowe palety mogą szybko i łatwo być łączone bez użycia narzędzi. Nie wymagają oddzielenia, ponieważ w całości nadają się do recyklingu. Są bezpieczne dla pracowników ze względu na to, że nie ma w nich gwoździ ani drzazg oraz obniżają wagę ładunku.

• Papierowa taśma klejąca
Taśma nie zawiera w sobie tworzyw sztucznych. Jej zastosowanie zmniejsza wysiłek związany z recyklingiem kartonu, pomaga zmniejszyć ślad węglowy i poprawia jakość tektury.

– Do tej pory displaye (nawet te wykonane w 90% z tektury) nie mogły zostać poddane recyklingowi ze względu na plastikowe elementy. Opracowane przez nas rozwiązanie w ocenie POPAI Sustain charakteryzuje się o 52,3% mniejszym śladem węglowym w porównaniu do standardowych nośników reklamowych z wykorzystaniem plastiku. Ekologiczny POS posiada również certyfikat FSC Mix. O naszej nowej propozycji pozytywnie wyrazili się przedstawiciele zarówno jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie, jak i największego dyskontu w Polsce – mówi Monika Kołda Display Sales Manager, DS Smith Polska.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

 

[1] Badanie L’ObSoCo na panelu Respondi 2019

[2]Raport Nielsen 2018

 

AS