Poligrafia IKONOS UltraVision – atramenty premium do ploterów różnych marek

IKONOS UltraVision – atramenty premium do ploterów różnych marek

0

Atramenty UltraVision to nowa linia amerykańskiej produkcji atramentów „premium” w ofercie IKONOS. Te atrakcyjne cenowo atramenty proponowane są dla użytkowników ploterów eko-solwentowych, sublimacyjnych i lateksowych różnych marek.

Dobry ploter to tylko połowa sukcesu. Druga stanowią media, takie jak atramenty. To od nich tak naprawdę wiele zależy, czy ploter będzie drukował w szerokim zakresie barwnym, czy wydruk będzie trwały, czy ploter nie będzie ulegał przyspieszonemu zużyciu.

Wybierając atramenty należy kierować się ich, jakością ale także solidnością ich producenta i lokalnego dostawcy.

– Na rynku znajdziemy dobre atramenty różnych marek. Ale co nam po tym jeśli dostawca nie jest zagwarantować nam płynności ich dostaw, co więcej jak pokazuje historia ostatnich miesięcy, sam producent może zniknąć. Atramenty UltraVision to nie tylko solidność ich producenta ale także, nasze blisko 25 lat doświadczenia i obecności na polskim rynku dostawców urządzeń i materiałów dla producentów reklamy wielkoformatowej – mówi Paweł Stania, przedstawiciel Atrium Centrum Ploterowe.

Atrametny eko-solwentowe

– Przykładowo atramenty IKONOS UltraVision ECO MAX dedykowane są do ploterów ROLAND. Są w 100% kompatybilne z atramentami oryginalnymi Eco Sol Max 2 oraz atramentami alternatywnymi Bordeaux. Jakość tych farb zadowoli najbardziej wymagających. Atrakcyjna cena dopasowana do polskiego, wymagającego rynku to oszczędność bez potrzeby obniżenia jakości druku – przekonuje.

Atramenty eko-solwentowe UltraVision są ekologiczne. Spełniają normy REACH i ROHS. Są w 100% kompatybilne chemicznie i kolorystycznie z atramentami OEM do ploterów ROLAND oraz z materiałami IKONOS. Oferowane są dwojako. W litrowych butlach (system otwarty) oraz workach (system zamknięty).

– Zachęcamy użytkowników ploterów drukujących do przejścia na systemy workowe. Dzięki hermetyczności zachowana jest czystość dla użytkownika i dla plotera a co za tym idzie dla najczulszego i najdroższego elementu drukarki – głowicy. Atramenty UltraVision są dodatkowo degazowane i filtrowane – kontynuuje.

Użytkownicy ploterów mogą przejść bezproblemowo na atramenty UltraVision gdyż są one mieszalne z atramentami oryginalnymi czy takimi jak Bordeaux. Nie są też wymagane dodatkowe profile. Można powiedzieć, że atramenty UltraVision są plug & play… a w razie problemów specjaliści IKONOS służą pomocą.

Atramenty sublimacyjne

Oprócz atramentów eko-solwentowych IKONOS UltraVision to także atramenty sublimacyjne.

– Sublimacyjne atramenty Ikonos UltraVision cechują się bardzo głębokim kolorem czarnym. Wykraczają one także poza standardową paletę kolorów CMYK. Ikonos proponuje 19 gotowych kolorów takich jak: fluorescencyjny żółty, fioletowy, różowy, niebieski i czerwony. Dostępny jest też dowolny kolor SPOT’owy – reasumuje.

Atramenty sublimacyjne Ikonos UltraVision są ekologiczne gdyż cechuje je brak VOC (Lotnych Związków Organicznych). Są także odporne na promienie UV, przez co trwałość wydruków w okresie czasu jest bardzo wysoka. Sam atrament także nie pieni się, przez co wyeliminowano efektu wypadania dysz. Tusze posiadają certyfikat G7.

Doradztwo

Atrium Centrum Ploterowe gwarantuje wsparcie na etapie od doboru atramentu po ich wdrożenie oraz wsparcie posprzedażowe.

Polskim dystrybutorem atramentów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

www.atrium.com.pl

KL