Poligrafia Mimaki zapowiada unikalną drukarkę hybrydową

Mimaki zapowiada unikalną drukarkę hybrydową

0

Mimaki, producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił dziś, że urządzenia Tx300P-1800 oraz Tx300P-1800B umożliwiające bezpośrednie drukowanie na tekstyliach zostały zmodernizowane, aby umożliwiać równoczesne ładowanie obu tekstylnych atramentów pigmentowych oraz atramentów z barwnikiem sublimacyjnym. Pozwala to na wykorzystanie jednej drukarki do bezpośredniego drukowania na szerokiej gamie tkanin bez potrzeby wymiany systemów atramentowych. Ta nowa technologia, która do tej pory była nieosiągalna, stanowi przełom pozwalający poprawić produktywność i zwiększyć elastyczność drukarek do tekstyliów firmy Mimaki.

 – Ostatnio na rynku tekstylnym i odzieżowym coraz ważniejsze stają się szybkie dostawy i krótkie serie tworzonych na zamówienie produktów. Ten nowy system został zaprojektowany właśnie z myślą o potrzebie ekonomicznego nadruku w krótkich seriach na tkaninach, które są przeznaczone na produkty lub próbki – powiedział Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. – Oznacza to, że producenci mogą szybko i łatwo zmieniać typy tkanin, wybierając odpowiedni system atramentowy do każdej tkaniny”. Atramenty nie wymagają wykorzystania wody lub parowania w procesie dodatkowej obróbki, co sprawia, że są również przyjazne dla środowiska.

Mimaki oferuje pięć różnych typów atramentu do druku na tkaninach, włączając w to atrament z barwnikiem sublimacyjnym, atrament z barwnikiem zawiesinowym, tekstylny atrament pigmentowy, atrament z barwnikiem reaktywnym oraz atrament z barwnikiem kwasowym. W przypadku normalnego wykorzystania należy wybrać jeden atrament na drukarkę, jednak teraz producenci tekstyliów będą mogli korzystać z dwóch najbardziej popularnych typów atramentu w jednej drukarce. Drukarki Tx300P-1800 oraz Tx300P-1800B, umożliwiające bezpośrednie drukowanie na tekstyliach, będą mogły równocześnie ładować tekstylny atrament pigmentowy TP400 do materiałów bawełnianych i konopnych oraz atrament z barwnikiem sublimacyjnym Sb420 do materiałów poliestrowych. Ponieważ żaden z tych typów atramentu nie wymaga parowania lub prania w procesie dodatkowej obróbki, nie ma również potrzeby przeznaczania dużej przestrzeni, ilości wody lub wykazywania specjalnej wiedzy w obchodzeniu się z zadrukowanymi tkaninami. Wszystko, czego potrzeba, to drukarka i sprzęt do utrwalania kolorowych nadruków, dzięki czemu te drukarki klasy podstawowej są odpowiednie dla projektantów, warsztatów tekstylnych oraz instytucji edukacyjnych i badawczych.

 – Jesteśmy bardzo podekscytowani tym przełomem – dodaje van den Broek. – Rozumiemy potrzebę stworzenia dla użytkowników niedrogiej drukarki o kompaktowych rozmiarach i dlatego płynnie przekierowaliśmy nasze działania na zaspokojenie tej potrzeby przy wykorzystaniu niezwykle unikalnego podejścia. W miarę jak druk cyfrowy na tekstyliach będzie zyskiwał coraz większe znaczenie, umieszczenie tych drukarek w środowiskach projektowych i edukacyjnych pomoże informować więcej ludzi na temat możliwości, jakie niesie ze sobą druk na żądanie na tekstyliach, oraz jeszcze bardziej napędzać popyt na tekstylia zadrukowane cyfrowo.

Hybrydowy system atramentowy do drukarek Tx300P-1800 oraz Tx300P-1800B umożliwiających bezpośrednie drukowanie na tekstyliach będzie dostępny w sprzedaży już latem 2017 roku.

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, w tym również pełnej oferty drukarek i atramentów, można uzyskać pod adresem www.mimakieurope.com.

 KL