Poligrafia Lutowe nowości od Atrium Centrum Ploterowe

Lutowe nowości od Atrium Centrum Ploterowe

0

W lutym, Atrium Centrum Ploterowe dystrybutor ploterów Artemis, Mutoh i mediów Ikonos zaprezentuje szereg nowości dla wielkiego formatu.

Przemysłowy druk cyfrowy z Artemis

Nagrodzone już podczas FestiwalDruku.pl Artemis Pulsar i Artemis Orion to maszyny LED/UV dla przemysłowego druku cyfrowego.

– Jednym z ciekawszych ploterów UV na rynku jest Artemis ORION. Jego największe zalety to ponad przeciętna rozdzielczość druku, rzeczywista, wysoka wydajność oraz jakość wykonania przy zachowaniu atrakcyjnej dla polskiego przedsiębiorcy ceny. Co dostajemy w zamian? Zaawansowaną maszynę o szerokich możliwościach zastosowania w różnych branżach – mówi Paweł Stania, z działu marketingu dystrybutora.

Artemis Orion to seria stołowych ploterów o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Drugi ploter to Artemis PULSAR. Jest to zastępca standardowych ploterów solwentowych. Dzięki technologii LED-UV możemy zadrukowywać w sposób szybki i ekologiczny 3-metrowe materiały standardowe jak banery oraz co najważniejsze i przyszłościowe… nośniki wrażliwe na temperaturę jak membrany, backlity i wiele innych.

Trzecim ciekawym rozwiązaniem spod znaku ARTEMIS jest najszybszy w ofercie ploter solwentowy rozwijający skrzydła do 260 m2/h. – Proszę sobie wyobrazić rolę banera 3,20 m zadrukowaną w nieco ponad pół godziny… Atutami ploterów serii KM 32xx są wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Dowodem z kolei grubo ponad setka instalacji w Polsce – dodaje Paweł Stania.

Plotery MUTOH

Seria ploterów Mutoh ValueJet X obejmuje kilka modeli w szerokości od 1.37 do 2.60 metra. Na targach polski dystrybutor zaprezentuje najpopularniejsze z nich, tj: VJ-1324X, VJ-1604X i VJ-1638X. Ich cechą wspólną są technologie w które zastały wyposażone. Rozróżnia jest tylko maksymalna produktywność (od 15 do 94 m2/h) i szerokość.

Mutoh prezentuje także drukarki pracujące w technologii LED-UV. Najpopularniejszą z nich, jest „biurkowy” ValueJet 426 UF.

Portfolio drukarek MUTOH zamykają maszyny tekstylne. Do bezpośredniego zadruku na koszulkach posłuży ValueJet 405 GT. Z kolei ValueJet serii WX i RJ-900 XG to maszyny przeznaczone do sublimacji.

Ikonos

Atramenty UltraVision to nowa linia amerykańskiej produkcji atramentów „premium” w ofercie IKONOS. Te atrakcyjne cenowo atramenty proponowane są dla użytkowników ploterów eko-solwentowych, sublimacyjnych i lateksowych różnych marek.

Atramenty eko-solwentowe UltraVision są ekologiczne. Spełniają normy REACH i ROHS. Są w 100% kompatybilne chemicznie i kolorystycznie z atramentami OEM do ploterów ROLAND oraz z materiałami IKONOS. Oferowane są dwojako. W litrowych butlach (system otwarty) oraz workach (system zamknięty).

www.atrium.com.pl

www.ikonos.pl

www.artemisprinters.eu

KL