Poligrafia Premiera: superszybki ploter Artemis (260 m2/h)

Premiera: superszybki ploter Artemis (260 m2/h)

0

Na polskim rynku zadebiutował solwentowy ploter Artemis 3208-30 H Speed o szerokości 3.20 m i prędkości zadruku 260 m2/h.

Ten szybki ploter, skierowany głównie do producentów reklamy zewnętrznej pozwoli na zadrukowanie ponad 2000 metrów kwadratowych banerów, plakatów lub billboardów w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki 8 głowicom Konica Minolta 512i na pokładzie.

Wspominanie głowice cechuje bardzo dobra jakość zadruku. Generują one 30 pikolitrową kroplę atramentu. Jest to jakość wystarczająca do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.

Konstrukcja plotera jest znana z popularnych w Polsce, „wolniejszych” modeli Artemisa osiągających 100-160 m2/h. Pozwoli ona na druk ciągły w systemie całodobowym. Czyli jest to zdecydowanie maszyna produkcyjna.

– W Polsce jest zainstalowanych ponad 150 ploterów serii Artemis KM 32xx. Za sukcesem tych ploterów stoi prosta i przemyślana konstrukcja, bardzo dobre osiągi, stabilna praca, bardzo tanie atramenty i długowieczne głowice Konica Minolta. Drugą kwestią jest niska cena samego urządzenia. Na rynku polskim istotnym czynnikiem decydującym o zakupie urządzenia jest szybki zwrot z inwestycji – mówi przedstawiciel Atrium Centrum Ploterowe.

Za prawidłowe prowadzenie mediów odpowiada ciężki system rolowy (odwijająco-nawijający) utrzymujący stałe naprężenie zarówno z tyłu jak i z przodu maszyny. Ploter Artemis umożliwi także zadruku równoległy 2, a nawet 3 rolek obok siebie.

Artemis KM 3208-30 H Speed osiąga prędkość do 260 m2/h. W trybach wysokojakościowych ploter drukuje kilkadziesiąt metrów na godzinę. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.

Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem.

W zainstalowanych w Polsce ponad 150 ploterach Artemis KM serii 32xx, żadna głowica nie wymagała wymiany. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów. Potwierdza to produkcyjny charakter maszyny.

Ploter Artemis KM 3208-30 H Speed podobnie jak pozostałe maszyny serii, wyposażony został w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.

Urządzenie wyposażone zostało w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną, utrwalającą i grzałka susząca. Zewnętrzna sekcja wentylatorów dosuszających zamontowana jest na froncie maszyny. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Nowy Artemis drukuje twardym solwentem, czyli niedrogim atramentem o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i pogodowe.

Ploter został wyposażony w amerykańskie oprogramowanie PhotoPrint oraz wbudowaną stację roboczą.

Polskim dystrybutorem ploterów Artemis jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.artemisprinters.eu

KL