Logo

Media & maszyny

Mimaki poprawia możliwości druku cyfrowego na tekstyliach dzięki Tiger 1800MKII

Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i ploterów tnących, ogłosił dziś, że rodzina cyfrowych drukarek tekstylnych klasy produkcyjnej Tiger 1800B została wzbogacona o nowe funkcje i możliwości w wyniku działań firmy zmierzających do poprawy jakości druku cyfrowego na tekstyliach. Drukarka Tiger 1800B MkII, która miała swój debiut podczas targów FESPA 2018, oferuje dodatkowy tryb wysokiej wydajności przy 1200 dpi oraz kilka zmian, które poprawiają jakość, w tym zapewniają redukcję prążkowania i innych defektów druku.

–  Przejście z technologii konwencjonalnej na cyfrową w dalszym ciągu wywiera duży wpływ na branżę tekstylną i odzieżową, a firma Mimaki, jeden z najwcześniejszych graczy w tym zakresie, stara się zapewniać niedrogie i wiodące w branży rozwiązania. Drukarki Tiger 1800B MkII, dostępne w dwóch modelach i pozwalające na druk bezpośrednio na tekstyliach oraz druk sublimacyjny termotransferowy, to kolejny przykład wprowadzania strategii firmy w życie. Nasza strategia wykracza poza proste zapewnianie wyróżniających się drukarek – zwłaszcza na rozwijających się rynkach, takich jak ten, kluczowe znaczenie ma bycie dostawcą kompleksowych rozwiązań. W tym celu udostępniamy nową ofertę urządzeń pozwalających na obróbkę wstępną i końcową oraz działamy na rzecz rozwoju internetu rzeczy w zakresie rynku tekstyliów i odzieży – powiedział Bert Benckhuysen, kierownik produktu na rynki krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Mimaki Europe.

Mimaki podczas FESPA

Targi FESPA Berlin, odbywające się w dniach 15–18 maja, to miejsce, w którym można zobaczyć najnowsze innowacje w zakresie druku cyfrowego na tekstyliach, a stoisko Mimaki oznaczone jako 1.2-D20/D30 powinno stać się pierwszym przystankiem dla projektantów i producentów tekstyliów poszukujących wiedzy na temat przyszłości druku cyfrowego. Podczas targów firma Mimaki prezentuje szeroki wachlarz rozwiązań, a drukarka Tiger-1800B MkII jest zdecydowanie jednym z najbardziej wyróżniających się produktów.

– Mimaki Tiger-1800B MkII pozwala na zadruk 385 metrów kwadratowych na godzinę i obejmuje szeroki wachlarz produkcyjny, począwszy od tworzenia próbek aż po małe i średnie serie wydruków. Dodatkowy tryb druku 1200 dpi pozwala na poprawę jakości wydruku.

– Do urządzenia dodano również zestaw unikalnych technologii Mimaki. Mimaki Advanced Pass System (MAPS) minimalizuje prążkowanie i zmiany kolorów poprzez rozszerzanie krawędzi wydruku, co pozwala na gradację krawędzi i uzyskiwanie płynniejszego obrazu druku. Sprawdzony moduł kontroli dysz (NCU) oraz system przywracania sprawności dysz (NRS) firmy Mimaki również zostały dodane do nowych drukarek, co pozwala na stały wydruk w wysokiej jakości, nawet jeśli pojawiają się błędy związane z dyszami.

– Firma Mimaki udostępnia również rozbudowaną ofertę opcjonalnych urządzeń, które pozwalają na zaspokojenie niemal każdej potrzeby związanej z drukiem na tkaninach i papierze transferowym. Obejmuje to: jednostkę podającą rolki wyposażoną w urządzenie wypośrodkowujące oraz pręt napinający, jednostkę rolki jumbo umożliwiającą drukowanie na długich rolkach tkanin lub podgrzewanie papieru transferowego, a także opcje związane z suszeniem i zwijaniem lub plisowaniem tkanin, na których prowadzony jest druk.

Mimaki Vision Jet-X

Podczas targów FESPA 2018 drukarka Tiger-1800B MkII została zaprezentowana w połączeniu z rolką jumbo sublimacyjnego papieru transferowego Mimaki Vision Jet-X. Dostępny w szerokości 1620 oraz 1830 mm papier Mimaki Vision Jet-X jest lekki (57 g/m2), lecz dobrze sprawdza się w produkcji niemal każdego rodzaju nadruków, począwszy od odzieży sportowej poprzez flagi i banery wymagające wysokiej gęstości nakładania atramentu aż po tkaniny wykorzystywane w produkcji ubrań i w domach, które wymagają mniejszego pokrycia atramentem. Zapewnia stabilne podawanie papieru i druk, zapobiegając kurczeniu się i nieprawidłowemu nakładaniu atramentu na papier.

– Nie możemy się już doczekać pokazania osobom zamierzającym odwiedzić nasze stoisko, jak łatwo i niedrogo można wejść do branży druku cyfrowego na tekstyliach, zarówno firmom nowym w branży, jak i przedsiębiorstwom, które chcą dodać druk cyfrowy do swojej oferty i w ten sposób uzupełnić istniejące metody tradycyjnego druku na tekstyliach. Jak zawsze nasi eksperci będą pod ręką, aby odpowiedzieć na pytania oraz lepiej poznać przedsiębiorstwa oraz wymagania naszych gości i w ten sposób kierować przyszłym rozwojem oferowanych produktów –  dodaje Benckhuysen.