Logo

Druk Cyfrowy

Epson wprowadza na rynek serię robotów sześcioosiowych

Epson, producent robotów SCARA, wprowadza innowacyjną serię robotów sześcioosiowych Cx-B. Nowe modele, wyposażone w funkcje bezpieczeństwa i kontrolera, zwiększają elastyczność procesów produkcyjnych i efektywność pracy. Rodzina będąca następcą popularnej serii C, oferuje bezbateryjne enkodery, które minimalizują potrzebę konserwacji i redukują przestoje.

Nowa linia robotów Cx-B, bazująca na sukcesie serii C, to połączenie wydajności i bezpieczeństwa. Pięć modeli z nowoczesnymi kontrolerami, bezbateryjnymi enkoderami i różnorodnymi opcjami montażu, zapewnia udźwig od 4 kg do 12 kg oraz zasięg ramienia od 600 mm do 1400 mm. Te kompaktowe roboty są idealne do pracy w ograniczonych przestrzeniach, sprawdzając się w zastosowaniach wymagających szybkości i precyzji, np.  montażu czy obsłudze innych maszyn w branżach motoryzacyjnej, elektronicznej czy farmaceutycznej. Roboty Epson serii Cx-B mogą być montowane zarówno na podłodze, suficie jak i blacie roboczym.

Efektywność i łatwość obsługi

Nowy kontroler RC-700E ułatwia konfigurację funkcji bezpieczeństwa, umożliwia robotom bezpieczną pracę obok ludzi. Wszystkie funkcje zostały przetestowane, udokumentowane, zatwierdzone i mają certyfikat TÜV Süd, zgodnie z najnowszymi dyrektywami dotyczącymi maszyn i wymaganiami bezpieczeństwa dla robotów przemysłowych (ISO 10218-1 i NRTL). Dodatkowe opcje, takie jak monitorowanie bezpiecznej prędkości i monitorowanie pozycji robota, są także dostępne na życzenie klienta.

epson

Roboty z serii Cx-B charakteryzują się nie tylko wspomnianymi rozwiązaniami z zakresu bezpieczeństwa, ale również bezbateryjnymi enkoderami, które upraszczają serwisowanie i zwiększają produktywność. – Nowe maszyny w naszej ofercie robotów sześcioosiowych stanowią realne i konkurencyjne rozwiązanie dostarczane przez Epson dla tego ważnego, rozwijającego się segmentu rynku – mówi Paweł Handzlik, Key Account Manager w dziale Manufacturing Solutions Epson Polska. – Kompaktowe roboty Cx-B oferują bezpieczną, szybką i precyzyjną pracę przy różnych obciążeniach i zasięgach. Spełniając współczesne normy bezpieczeństwa, są również wyposażone w enkodery, które pracują bez konieczności zasilania bateriami, co skraca czas konserwacji i zmniejsza ryzyko przestojów – przyznaje ekspert odpowiadający za rozwój robotyki na obszarze CEE.

Dla ułatwienia w użytkowaniu, seria Cx-B jest wyposażona w standardowe oprogramowanie Epson (RC+/RC+ Express), które dzięki intuicyjnym wskazówkom pomaga w instalacji i konfiguracji robotów. Seria Cx-B jest dostępna na rynku od kwietnia 2024 roku.

Epson, od 2010 roku, utrzymuje pozycję lidera na rynku robotów SCARA, posiadając ponad ¼ udziału w rynku. Więcej informacji o serii Cx-B i innych produktach Epson można znaleźć na stronie producenta.


Więcej newsów z branży TUTAJ.