Logo

Marketing MIX

„Jakość z natury” – nowa kampania marki Żywiec Zdrój

Wraz z początkiem czerwca wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.

Kampania „Jakość z natury” pokazuje naturalne procesy, dzięki którym powstaje woda źródlana. Za jakość i smak wody niegazowanej Żywiec Zdrój odpowiada przyroda Beskidu Żywieckiego. Zanim woda trafi do ujęcia, pokonuje wielokilometrową trasę od szczytów gór, przez ciasne szczeliny fliszu karpackiego. Podczas tej podróży wzbogaca się o składniki mineralne oraz naturalnie filtruje przez beskidzkie piaskowce, osiągając swoją jakość. To właśnie dzięki temu jest odpowiednia do picia dla każdego, także dla kobiet w ciąży. Woda niegazowana Żywiec Zdrój jest w pełni krystaliczna i naturalna, co jest podkreślane w najnowszych działaniach komunikacyjnych.

Jakość dla natury

Żywiec Zdrój to także jakość dla natury. Od piętnastu lat firma podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska i przywrócenia jego naturalnego stanu: wspiera powstanie systemu kaucyjnego w Polsce i prowadzi program „Po stronie natury”, który skupia się na działaniach w obszarze ochrony zasobów wodnych. Na program składają się trzy przedsięwzięcia: zasadzenie 8 milionów drzew, inicjatywa „Kwietne Łąki” – polegająca na ochronie łąk wysokogórskich i spowalnianiu odpływu wody, projekt „Kropla do Kropli”, którego celem jest odtworzenie mokradeł. W maju tego roku Żywiec Zdrój zobowiązał się aż pięciokrotnie zwiększyć ilość dotychczas odnawianych dzięki działaniom „Po stronie natury” zasobów wody. Firma dąży do zwiększenia w 2030 roku dostępności wody dla lokalnych społeczności w miejscach prowadzenia swojej działalności aż 2,5-krotnie.

Zgodnie ze zobowiązaniem z 2018 roku Żywiec Zdrój konsekwentnie prowadzi działania na rzecz podniesienia poziomu zbiórki i recyklingu opakowań w Polsce tak, by nie trafiały tam, gdzie nie powinny się znaleźć, np. do lasów czy zbiorników wodnych.

Kampania „Jakość z natury”

Nowa kampania marki „Jakość z natury” będzie wspierana przez 30 i 15-sekundowe spoty emitowane w stacjach telewizyjnych i internecie oraz 15-sekundowe spoty w formie reklam przed filmami familijnymi w kinach. Za komunikację nowej kampanii odpowiadają – Televisor sp. z o.o. Badi Badi sp z o.o. (przygotowanie spotu), agencja kreatywna – VMLY&R (idea kreatywna), agencja Labcon (współpraca z content creatorami), EssenceMediacom oraz Tailor Made (kontakt z mediami).


Więcej newsów z branży TUTAJ.