Gadżety reklamowe Nobilia przeszła rebranding: nowy wygląd nie oznacza zmiany jakości

Nobilia przeszła rebranding: nowy wygląd nie oznacza zmiany jakości

0
Nobilia

Polska marka produkująca ekskluzywne zestawy prezentowe odświeżyła swój wizerunek. To kolejna zmiana Nobilii w historii jej istnienia. Nowe logo nawiązuje do elegancji i jakości premium. Za rebranding identyfikacji wizualnej odpowiada agencja kreatywna Od kuchni.

Nobilia, obecna od dwóch dekad na polskim i zagranicznym rynku, zdecydowała się na rebranding. Odnowiony wizerunek ma podkreślać elegancję i jakość premium.

– Nowy wygląd Nobilii, na który przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy, nie oznacza zmiany jakości naszych produktów. Wprost przeciwnie, zmienionym logo chcemy w jeszcze większym stopniu podkreślać ekskluzywność, estetykę oraz unikalność naszych zestawów prezentowych. Mamy nadzieję, że nowa odsłona Nobilii przypadnie do gustu naszym Klientom – komentuje Anna Garmada, właścicielka marki Nobilii.

Twórcy Nobilii powierzyli rebranding warszawskiej agencji kreatywnej Od kuchni, specjalizującej się w sektorze food & lifestyle. Agencja od grudnia 2021 r. zajmuje się bieżącą obsługą komunikacyjną marki.

– Ponadczasowość była od początku wpisana w strategię marki. Nowy font zastosowany w logotypie jest więc prosty i klasyczny. Usunęliśmy z niego wstążkę, która w ciągu ostatnich lat stała się niejako symbolem marki. Nobilia pozostała w niezmienionych barwach, by zachować spójność z poprzednią wersją logotypu. Nie zmieniliśmy również claimu: «Prezenty ze smakiem», który jest wciąż aktualny i atrakcyjny – podkreśla Magdalena Malutko, CEO agencji Od kuchni.

Marka zdradza, że rebranding identyfikacji wizualnej nie jest jedyną zmianą, jakiej mogą się spodziewać klienci. O kolejnych propozycjach uaktualniania Nobilii jej twórcy będą informować w przyszłych kwartałach. Na ten moment skupiają się na dotarciu z nowym logotypem do stałych oraz potencjalnych klientów.