Poligrafia Atrium: sukces ploterów Mutoh na FestiwaluDruku.pl

Atrium: sukces ploterów Mutoh na FestiwaluDruku.pl

0

Plotery, plotery, plotery… Najnowocześniejsze, ekologiczne rozwiązania firmy Mutoh z powodzeniem zaprezentowała firma Atrium Centrum Ploterowe na warszawskim, wrześniowym FestiwalDruku.pl.

Polski dystrybutor ploterów Mutoh zaprezentował kilkanaście urządzeń do zadruku cyfrowego w kilku technologiach druku: UMS Nano-Resin, eko-solwentowej, LED-UV, DTG i sublimacyjnej.

Certyfikowana technologia druku Mutoh UMS Nano-Resin

Atramenty Mutoh UMS Nano-Resin stosowane są we wszystkich szerokoformatowych ploterach Mutoh ValueJet. Dzięki tym atramentom użytkownik ma gwarancję stabilnego i szybkiego wydruku, szerokiego gamutu kolorów pokrywającego 83% palety Pantone C i pełnego zużycia opakowania dzięki systemowi pionowemu.

– Podczas targów zaprezentowaliśmy kilka szeroko formatowych ValueJetów: 1324X, 1624X i 1638X. Symbol „X” informuje, że urządzenia posiadają najnowszą technologię kompensacji grubości medium, przez co wydruk jest zawsze ostry, niezależnie od grubości materiału. Wszystkie plotery Mutoh posiadają także technologie eliminacji paskowania Intelligent Interweaving, która polega na przeplataniu rozmytym rastrem kolejnych warstw nadrukowywanej grafiki. Wraz z funkcją zmiennej wielkości kropli, nawet początkujący operator plotera jest w stanie drukować szybko i ładnie – mówi przedstawiciel firmy.

Atramenty Mutoh Nano-Resin UMS zdobyły już wiele targowych nagród w kraju i za granicą. Tusze te posiadają także restrykcyjny certyfikat europejski EUROFINS Indoor Air Comfort dla wydruków wewnętrznych. Oznacza to, że wydruki można z powodzeniem stosować w miejscach użyteczności publicznej, szpitalach, przedszkolach, galeriach, mieszkaniach, itd.

Certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort został wydany przez europejski instytut, na podstawie przepisów obowiązujących w Belgii, Francji i Niemczech.

Zwracamy naszym klientom uwagę, aby świadomie wybierali atramenty, których używają w codziennej pracy z ploterem wielkoformatowym. W tym celu powinni sprawdzić u wybranego dostawcy atramentów certyfikaty potwierdzające klasyfikację i ekologiczność produktu.

Sama informacja dotycząca np. spełnienia wymogów stawianych atramentom przeznaczonym do użytku wewnętrznego nie jest równoznaczna z wystawieniem certyfikatu przez wiarygodne, europejskie laboratorium testujące materiały eksploatacyjne według europejskich dyrektyw.

W ostatnich miesiącach firma Mutoh zaproponowała też, nowy system dystrybucji tych atramentów, poprzez pionowe systemy workowe. Gwarantują one hermetyczność przechowywania odgazowanych atramentów, „czystą” pracę i pełne zużycie opakowania.

[galeria=”1″]

Druk eko-solwentowy na 62 cm

Mutoh VJ-628 to kompaktowy ploter drukujący o znakomitej jakości druku przeznaczony dla hobbystów jaki i profesjonalistów. Na pokładzie posiada topowe technologie firmy Mutoh takie jak Intelligent Interweaving czy druk zmienną kroplą. Z 62-centymetowej szerokości zadruku skorzystają poligraficzne i reklamowe startupy, małe agencje reklamowe, działy marketingu, działy projektowe, studia fotograficzne, galerie sztuki, punkty poligraficzne i ksero.

Ploter ten wraz z ploterem tnącym takim jak Summa D60 stanowi niezależny i wydajny system do produkcji etykiet i naklejek.

Druk LED-UV na gadżetach

Mutoh ValuJet 426 UF to wielokrotnie nagradzany na całym świecie ploter LED-UV. Umożliwia on super-dokładny, ekologiczny i ekonomiczny zadruk materiałów i obiektów w rozmiarze do A3+ i grubości 7 cm!

Mutoh ValueJet 426UF to zaawansowany technologicznie tablicowy ploter LED-UV wyposażony w stół z podsysem. Jest to 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483 x 329 mm, umożliwiająca zadruk różnych elementów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg.

VJ-426UF oferuje bezkompromisową jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło. Mutoh ValueJet 426UF przeznaczony jest więc do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, obiektach 3D, posłuży też do personalizacji produktów, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn, itd.

Złoty Medal za druk koszulek z certyfikatem

Mutoh ValueJet 405 GT zdobył podczas Festiwalu Druku Złoty Medal. To najnowsze dziecko firmy Mutoh zostało zaprojektowane w Japonii specjalnie do tego celu i musimy przyznać że radzi sobie znakomicie!

ValueJet 405 GT to drukarka DTG, umożliwiająca bezpośredni zadruk odzieży: koszulek t-shirt, czapek, toreb, ubranek dziecięcych, obuwia, chust i wielu innych! Technologia bezpośredniego, zadruku odzieży (DTG) staje się coraz bardziej popularna i dostępna.

W porównaniu do sitodruku opłacalny jest druk już jednego egzemplarza, gdyż nie ma potrzeby przygotowania matryc czy sit. Co więcej, cyfrowy druk DTG pozwala na zadruk z dużo większą rozdzielczością niż sito, z łagodnymi przejściami tonalnymi, żywymi i nasyconymi kolorami. DTG umożliwi więc pełno kolorowy zadruk indywidualnych wzorów wprost z pliku, bez zmiany kosztu jednostkowego finalnego produktu. Technologia ta jest bezkonkurencyjna cenowo przy niskich nakładach od jednego do kilkudziesięciu egzemplarzy. Idealnie sprawdzi się w modelu sprzedaży „na żądanie”, „web-to-print”, czy nawet bezpośrednio na różnego rodzaju eventach.

5-kolorowy VJ-405 GT drukuje wodnymi atramentami CMYK oraz dodatkowo kolorem białym. Atramenty Mutoh DTG są zgodne z uznawanym na całym świecie standardem Oeko-Tex® w najwyższej klasie pierwszej (możliwość używania przez dzieci poniżej 3 roku życia, m.in. bielizna, zabawki)! Oznacza to, że nie zawierają substancji szkodliwych i zostały przebadane z wynikiem pozytywnym pod kątem ponad 100 parametrów istotnych dla zdrowia.

Polskim dystrybutorem ploterów Mutoh jest od ponad 20 lat Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

 KL