Poligrafia IKONOS inspiruje na Festiwalu Druku

IKONOS inspiruje na Festiwalu Druku

0

Materiały własnej produkcji, portfolio intersujących zastosowań, ekologiczne atramenty, doświadczeni specjaliści, Złoty Medal dla folii i laminatów… Tym IKONOS inspirował z powodzeniem na tegorocznym Festiwalu Druku w Warszawie.

Podczas wrześniowego Festiwalu Druku, IKONOS z dużym zainteresowaniem prezentował szeroką ofertę materiałów i atramentów do druku wielkoformatowego.

Materiały własnej produkcji

Ikonos to jak dotąd pierwszy i jedyny polski producent materiałów do druku wielkoformatowego: folii samoprzylepnych, blockoutów, laminatów, backlitów, materiałów dekoracyjnych i innych. Materiały te od blisko dekady produkowane są w fabryce zlokalizowanej w Opolu. Trafiają do odbiorców końcowych i dystrybutorów w ponad 40 krajach na całym świecie.

– Nasze materiały zdobyły już kilka targowych laurów, m.in. teraz na Festiwalu Druku. Ale prawdziwym potwierdzeniem ich jakości jest ich popularność wśród klientów i wysokie oceny specjalistów, które nie biorą się znikąd. Szereg atestów, ekologiczna produkcja, zachowanie się nośnika w czasie druku i aplikacji to nasze priorytety – mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Portfolio intersujących zastosowań

– Materiał jaki jest każdy widzi. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników tych nośników, inspirując ich jakością zadruku, nie zawsze konwencjonalnym zastosowaniem, dodatkową wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. Chcemy edukować użytkowników naszych materiałów, aby mogli do swoich ofert wprowadzać ciekawe i mądre zastosowania. Naszym celem jest aby nasi klienci byli o krok przed innymi – tłumaczy Paweł Stania.

Na stoisku Ikonos jak i całego Centrum Ploterowego można było zobaczyć wiele nośników Ikonos od folii, przez płyty, po materiały dekoracyjne. Część z nich była prezentowana „live” podczas druku na 20 ploterach, z niektórych materiałów Ikonos zostało zbudowane stoisko… Ikonos. Na klientów czekały także wzorniki i próbki.

Doświadczeni specjaliści

Materiał jaki jest każdy widzi. Problem się pojawia kiedy trzeba dobrać nośnik do danego zestawu ploter-atrament aby spełnić oczekiwania klienta końcowego. Tu z pomocą przychodzą wieloletni specjaliści Atrium i Ikonos. Tylko kompletna wiedza z zakresu druku wielkoformatowego i doboru nośników poparte kilkoma tysiącami instalacji urządzeń, własną fabryką materiałów Ikonos, centrum rozwojowym i demonstracyjnym pozwala a skutecznie pomóc.

Nagrodzone folie i laminaty

– Jako producent zgłosiliśmy rodzinę produkowanych w naszej fabryce w Opole folii samoprzylepnych Ikonos Profiflex i laminatów Ikonos Lam-Pro. Cieszymy się, że nasze nośniki zdobyły targowe laury –dodaje Paweł Stania.

Rocznie Ikonos produkuje 3 miliony metrów bieżących materiałów folii i laminatów Profifex, które trafiają oprócz Polski na rynki ponad 40 krajów na całym świecie. Rodzina tych nośników obejmuje w sumie kilkadziesiąt wzorów i wariantów.  Folie przeznaczone są do zadruku w różnych technologiach druku wielkoformatowego, również w wysokich prędkościach i rozdzielczościach. Uzyskiwane wydruki cechują się szerokim gamutem barwnym i umożliwiają uzyskanie rzeczywistych „korporacyjnych”, nasyconych kolorów. W portfolio folii Ikonos oprócz „standardowej” białej folii, trafimy na tak ciekawe nośniki jak folia zastępująca tapetę, folia podłogowa, folie okienne, rodzina nośników Fast&Easy z klejem ułatwiającym aplikację, folie do piaskowania i wiele innych.

Materiały IKONOS posiadają atest Polskiego Związku Higieny, przez co można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd. Folie Ikonos posiadają także atest niepalności zgodnie z normą Bs1,d0 co oznacza, że jest niezapalna, niekapiąca i nieintensywnie dymiąca. Z kolei laminaty podłogowe Ikonos posiadają filtr UV i certyfikat antypoślizgowości zgodnie z normą R9.

Folie i laminaty Ikonos Profiflex są cenione i stosowane przez czołowych producentów drukarek wielkoformatowych (m.in. Mutoh) na największych branżowych targach takich jak Fespa, Drupa czy polski Festiwal Druku. Dlaczego tak się dzieje? Operatorzy im ufają. Folie Ikonos Profiflex nie falują się pod wpływem temperatury na ploterze drukującym, co jest wada często spotykana w innych „markowych” foliach.

Oczywiście IKONOS to nie tylko nagrodzone folie i laminaty. Drugą ważną gałęzią produkcji są materiały powlekane takie jak np. tapety, papiery foto, backlity i blockouty. Te również cechuje jakość. Nie bez powodu, motto IKONOS brzmi „we think quality”.

Atramenty Ikonos

Warto wspomnieć także o prezentowanych przez Ikonos atramentach. W ofercie dystrybutora znajdują się tusze do urządzeń różnych marek, drukujących w różnych technologiach druku: LED-UV, solwentowych, lateksowych, sublimacyjnych i innych.

– Podczas targów prezentowaliśmy nowy rodzaj dystrybucji atramentów – pionowe systemy workowe. Możemy mówić w ich przypadku o małej rewolucji.  W odróżnieniu od kaset, główną ich zaletą jest ich hermetyczność. Po pierwsze, oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za ty idzie jego skład pozostaje nienaruszony. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy, np. poprzez brak rozlanego tuszu lub brudnych rąk – wyjaśnia Paweł Stania.

Pionowy sposób dystrybucji oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek jest umiejscawiany w ploterze, w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny, co w innych rozwiązaniach w układzie poziomym jest nie możliwe.

– Na czynnik ekonomiczny może mieć też fakt, że dzięki pionowej pozycji wykorzystujemy mniej miejsca za ploterem a jak wiadomo powierzchnia biurowa czy w pracowni jest cenna – mówi Michał Pytel, specjalista ds. ploterów w Atrium Centrum Ploterowe.

[galeria=”1″] 

Polskim dystrybutorem materiałów IKONOS jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.ikonos.pl

www.atrium.com.pl